Skocz do zawartości

Opel tigra czasem odpali a czasem nie a czasem odpali na trzy gary


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie kolegów proszę was o pomoc bo ja już nie daje sobię rady pół roku walcze z tym problemem.

 

Tigra ma takie napady nie raz po całej nocy zapali jak dziecko a nie raz zaraz po zgaszeniu nie może odpalić lub po jakimś czasie

czasami zdarzy się,że pod czas jazdy zacznie palić na trzy gary zgaszę i odpale ponownie i jest ok najgorszy problem z tym odpalaniem

nie raz kręcąc silnik staje i gasną kontrolki tak jak by nie w tym momęcie był wybuch w cylindrach a czasami strzela z wydechu a na popych zapali jak dziecko.

 

wymieniony jest:

filtr oleju

filtr paliwa

filtr powietrza

pompka paliwa która okazała się ok

sprawdzone wtryskiwacze

dwa razy wymieniony był komputer

 

błędów z dzisiejsza nie zczytywałem jeszcze jak jakiś czas temu zczytywałem był błąd obwód wtryskiwaczy nie występuje nie do końca wiem o co chodzi

 

Udało mi się nagrać filmik jak miała jeden z tych napadów

 

 

 

Edytowane przez RODI86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się przepraszam czekam na sąsiada on ma kabel muszę przed podaniem błędów skasować je bo wczoraj metodą odpinania różnych kostek mogłem dodać fałszywe błędy jedynie co to często spotkałem się z błędem tak jak pisałem wyżej błąd w układzie wtryskowym obwód nie występuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedź też już miałem takie podejrzenie chociaż obstawiałem też immobiliser albo przekaźnik pompki niestety nadal nie mogę podać jakie błędy posiada tigra po skasowaniu błędów jak na złość tigra odpala za każdym razem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem błędy po udanej próbie nie odpalenia kod ten sam co kiedyś

 

P0200 - Obwód (Obwody) wtryskiwacza paliwa
(00) - Nie występuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku próbach z ciężkim odpaleniem udało mi się wywołać te same błędy to z wtryskami i jest drugi co nie napisałem i cały czas te dwa błędy wyskakują

 

Łączna ilość kodów błędów: 2
P0200 - Obwód (Obwody) wtryskiwacza paliwa
(00) - Nie występuje
P0335 - Nieprawidłowy sygnał obr/min
(00) - Obecny
czy ten drugi błąd to chodzi o zły odczyt z czujnika położenia wału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moja pół roczna walka z poszukiwaniem problemu z nie odpalaniem strzelaniem z wydechu i zamulaniem to czujnik położenia wału :shy: wstyd,że nie wiedziałem tego w takim razie zabieram się za wymianę tego czujnika jak rozumiem wymiana nie jest jakaś skomplikowana wystarczy szczeliniomierz i ustawić nowy czujnik w odstępie od koła pasowego na wale w granicach 0,7mm a max do1mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności