Skocz do zawartości

Ile według was oplowskie silniki potrafią przejechać kilometrów?


Gość Kuba142

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie troche dziwne, aczkolwiek jestem ciekawy doświadczeń wlaścicieli swoich opli, tych starych, i kapke nowszych, między innymi opel F, czyli, stare benzyniaki 1.4/1.6 itp.

 

Dosyć często zauważam w tych starych oplach dość małe przebiegi podczas zakupu auta, nawet fordy, nissany, toyoty stare, w dieslu czy benzynie mają wieksze przebiegi, choćby na aukcjach, to, że diesel jest twardy, to wiem, bo tata św. pamięci miał forda mondeo, został i po jego smierci, 7 lat w rodzinie i ten diesel nawet nie zapierdział, 320 na karku już ten silniczek ma ;)

 

A jak w benzyniakach? mam tego, kochanego opelka 1.4 w benzynie i jestem ciekawy, ile wytrzyma, bo przyznam szczerze, że troche kilometrów nim trzepe ostatnio : SMILE :

 

mój aktualnie ma 236 tys, ale cos podejrzewam, że dobije do 240 w czerwcu ;)

 

Co sądzicie? ;)

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko zależy jak dbasz.Kolega w F ma na X16SE nabite 350 a podejrzenie było gdy kupował że jest skręcony.

Dbaj o niego a długo pojeździsz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby silnik służył długo to podstawa olej.Częste wymiany.Do tego jak niektórzy robią błąd twierdząc że stary rzęch to szkoda dobrego oleju.

Silnik ma dobre smarowanie to podstawa.Reszta na bieżąco.

W astrze G znajomy przy 250 zakładał LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ten olej, jutro zapytam się znajomego mechanika, jaki najlepszy lać do mojego opelka, bo kupilem ją 2 miesiące temu i nie wiem jaki był lany wcześniej i tu jest pies pogrzebany. Kupie i wymienie, nawet nie co 10 tyś, a co 8 chociażby, niech ma smarowanko jak najlepsze.

 

Czekamy na reszte właścicieli i ich opinie. Czy benzyniak opelka kontra dieselek innych samochodów jest lepszy, czy jednak diesel się w pewnych rzeczach po prostu chowa :)

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę to co pisał Adam.

Zbyt częste wymiany też nie są dobre dla silnika, te przebiegi które podał Adam są optymalne.

Zamiast skracać dystans do wymiany lepiej zainwestować w lepszy olej, bynajmniej ja tak myślę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namacalne moje przypadki:

- c20ne - 375000

- c14nz - 290000

- x20xev - 335000

- c18nz - 445000

Wszystkie silniki nie zaliczyły żadnego remontu w sensie wymiany panewek, pierścieni czy jakichś głębokich ingerencji. Przebiegi licznikowe - ile miały faktycznie, nie wiem. Pracowały poprawnie i normalnie jeździły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kupuje i wymieniam olej, co prawda, na starym w weekend musze zrobić 100 km, ale cóż...

 

Vo jeszcze według was jest istotne, aby wymieniać częściej? Wszystkie filtry mam nowe, poza kabinowym, oleju i i samym olejem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vo jeszcze według was jest istotne, aby wymieniać częściej?

 

Wymieniać co 10-15 tys.Częściej nie ma sensu.Lepiej kupić jakiś lepszy olej.Choć jeżeli nie bierze oleju i silnik pracuje prawidłowo to ja bym nie zmieniał.Chyba że masz zalanego minerałem to zmieniłbym na pólsyntetyk.Za to dodał bym np.ceramizera.Tylko po zalaniu ceramizera zostawiłbym auto odpalone na 4 godzinki.Dać mu spokojnie popracować na wolnych przez te 4 godziny.A potem można jeździć.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności