Skocz do zawartości

Opel Movano problem ze skrzynią biegów w nowym aucie, zgrzyty, zakleszczanie biegu


Gość rac

Rekomendowane odpowiedzi

kręcenie na 2500 obr. i więcej nic nie pomaga

Problem w mojej skrzyni ujawnił się zaraz po tym jak odebrałem auto nowe z salonu.

Okazało się że ta przypadłość z pierwszym a drugim biegiem pojawia się w wielu nowych autach w modelu Movano, czy też Renault Master (identyczna skrzynia biegów).

I w tym wypadku kręcenie do 2500 obrotów pomaga.

U Ciebie jest pewnie problem innego typu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko gdzie go szukać bo nie uśmiecha mi się wywalić 3,5 tys za remont skrzyni a to może być pierdółka a wiadomo jak skasują i co powymyślają naprawiaczo-wymieniacze w warsztacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

Auto jest na gwarancji?

PS. nie było pytania, nie zauważyłem że piszemy już o innym aucie

Edytowane przez koni2305

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skonczylo sie na tym ze skrzynia juz zgrzyta przy zmianie kazdego biegu. Wczoraj bylem w serwisie i w koncu przyznali ze cos sie zlego z nia dzieje (zglaszalem to juz 3 razy i za kazdym byl tekst ze "to samochod dostawczy i skrzynia ma glosno pracowac"). Tym razem jednak samochodem jezdzil mechanik a nie gosc ktory samochody przyjmuje w gajerku. Najprawdopodobniej wszystkie lozyska sa do wymiany plus caly mechanizm 3 biegu bo juz zaczal wyc. Wszystko to przy przebiegu 24000km a problemy byly juz od 5000km. Na wymiane musze czekac 2 tyg bo 3 bieg jest niedostepny i musza go wyprodukowac a to dlatego ze jest 17 identycznych przypadkow. Jak mi zdejma w koncu skrzynie i samochod bedzie po naprawie napisze dokladnie co sie rozsypalo. W kazdym razie chcialbym was ostrzec ze jesli zaczyna cos zgrzytac przy wciskaniu sprzegla i zmianie biegow albo szumiec przy malych obrotach na kazdym biegu to polecam udac sie szybko do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś z forumowiczów oriętuje się do czego słuzy ta kostka na lince od biegów zaznaczona strzałką (w załączeniu zrzut z ekranu) bo ja jestem kaleka językowy uczyłem się tylko jezyka ruskiego a nie englisz

post-54968-0-99865100-1489962481_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim celu i co to da czy już ktoś z forum bawił się tym dinksem

Edytowane przez andrias

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrocilem wlasnie z serwisu bo oczywiscie Opel musi uzytkownikowi utrudnic zycie. Zaczynajac, po diagnozie mechanika w serwisie Opla byly jeszcze 2 wizyty. Jedna nagranie dzwiekow, ktore sie wydobywaja ze skrzyni, natomiast kolejna to wizyta jakiegos goscia z centrali opla i weryfikacja ostateczna. Final jest taki ze wg. owego diagnosty ze skrzynia nic sie nie dzieje i tak ma ona sie tluc. Oczywiscie zapytalem ich dlaczego w takim razie 3 osoby z serwisu twierdza ze cos sie zlego dzieje a ten Pan nic nie slyszy. Po czym otrzymalem odpowiedz, ze mozna napisac reklamacje do centrali Opla i moze to cos da. Konkluzja jest taka, ze dopoki biegi jeszcze wchodza mam jezdzic. U mnie niestety nie pomaga ciagniecie do 2500 obr. wiec zostaje mi przyzwyczajenie sie do zgrzytania i oczekiwanie na rychle jej rozsypanie. Ciekaw jestem co wtedy uslysze. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Movano i niestety musze stwierdzic ze jest to moj pierwszy i ostatni Opel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ciężkich zmaganiach z z tą 1 i 2 problem na razie opanowany a mianowicie zlałem stary olej który okazał się dość gęstawy nie wiem co tam było zalane ale wypłukałem skrzynie ropą dość dokładnie i jeszcze trochę syfu wyleciało zalałem nowym olejem 75W80 i jest na razie spoko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności