Skocz do zawartości

Meriva A - dziwny problem ze ściąganiem podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam bardzo dziwny problem ze ściaganiem podczas jazdy. Sprawa wyglada tak, ze Meriva sciagala mi w lewo. Wykonalem zatem test zbieznosci i wyszlo wszystko w normie. Nastepnie wymienilem łaczniki stabilizatora. Auto w prowadzeniu poprawilo sie, jednak w dalszym ciagu pozostalo sciaganie w lewo (moze troszeczke w mniejszym stopniu). Ponownie udalem sie do warsztatu, gdzie wykonana byla zbieznosc. Mechanik w celu poszukiwania problemu zamienil mi tylne kola z przednimi (przednie lewe na tyle lewe - nie krzyzowo). Niestety problem w dalszym ciagu pozostal. Zamienil wiec przednie kola stronami i... Meriva zaczela sciagac w prawo! Niestety musielismy z powrotem zamienic kola na poprzednia pozycje (sciagajaca w lewo), gdyz opony nie pozwalaja na takie uzytkowanie. Dodam, ze na zimowym komplecie opon jest ten sam problem (i poprzednich oponach letnich ktore mialem na felgach aluminiowych), wiec nie jest to raczej wina opon lub felg. Na moje pytanie do mechanika, czemu tak jest odpowiedzial: "Tak czasem bywa".

 

Macie jakies pomysly, co mam jeszcze zrobic, zeby to wyeliminowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mechanik w celu poszukiwania problemu zamienil mi tylne kola z przednimi (przednie lewe na tyle lewe - nie krzyzowo). Niestety problem w dalszym ciagu pozostal. Zamienil wiec przednie kola stronami i... Meriva zaczela sciagac w prawo!

 

Z tego opisu wygląda na problem z oponami.

Opony na osi są identyczne, założone w odpowiedni sposób (opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe). Ciśnienie w oponach jednakowe. Opony nowe czy używane.

I jeszcze jedno pytanie, czy samochód miał kolizję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego opisu wygląda na problem z oponami.

Opony na osi są identyczne, założone w odpowiedni sposób (opony symetryczne, asymetryczne i kierunkowe). Ciśnienie w oponach jednakowe. Opony nowe czy używane.

I jeszcze jedno pytanie, czy samochód miał kolizję.

 

Trzy rozne komplety opon - ten sam problem (jedne zimowe (stalowe), drugie letnie (alu) , trzecie uniwersalne (alu) ). Obecne, uniwersalne GoodYeara, mozna zamieniac tylko przod tyl. Lakier oryginalny, kazdy elemnet mierzony 110 mikronow maks. Cisnienie jednakowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lakier na wszystkich elementach jest tej samej grubości nie świadczy o bez wypadkowości.

Jednak zrobił bym kompletną geometrię podwozia - tylna, przednia oś z kontami w porządnym zakładzie diagnostycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lakier na wszystkich elementach jest tej samej grubości nie świadczy o bez wypadkowości.

Jednak zrobił bym kompletną geometrię podwozia - tylna, przednia oś z kontami w porządnym zakładzie diagnostycznym.

 

A ten co bylem nie jest porzadny?

 

Maszyna http://corghi.pl/

 

Wszystko w normie.

 

Wszystkie szyby w oryginale. Lakier zuzyty rownomiernie. Spasowanie elementow bez zastrzezen.

Edytowane przez jkl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ten co bylem nie jest porzadny?

 

Maszyna http://corghi.pl/

 

Wszystko w normie.

 

Wszystkie szyby w oryginale. Lakier zuzyty rownomiernie. Spasowanie elementow bez zastrzezen.

Kolega Chadzi już ci podpowiedział o co mi chodzi, a tak na marginesie trzeba jeszcze brać pod uwagę nie maszynę a człowieka który ją obsługuje, jeden to zrobi dobrze a drugi na odpier..... a później człowiek ma problem z autkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności