Skocz do zawartości

Vectra C 1.8 140KM benzyna dusi się na niskich obrotach


Gość stilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Vectrę C 2008 rocznik, model z silnikiem benzynowym 1.8 140KM

 

Problem występuje od paru miesięcy.

 

Silnik dusił się po dodaniu gazu. Byłem pewien, że świece tym bardziej, że nie były wymieniane od ok 60 tysięcy km.

Wymieniłem świece i jakiś czas było dobrze.

Teraz problem powrócił ale w inny sposób.

Teraz auto szarpie w przedziale obrotów od wolnych do ok 2 - 2,5 tysiąca obrotów. Przy przyspieszaniu na jedynce i na dwójce a czasami i na trójce (jeśli obroty są poniżej 2 - 2,5 tysiąca)

Po wejściu na wyższe obroty nie ma problemu. Auto żwawo przyspiesza.

Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem? Mechanik straszy mnie regulacją luzów zaworowych co przy tym silniku jest problemem ze względu na to, że ten model silnika nie ma automatycznej regulacji zaworów! Myślałem, że może jest to problem z przepływomierzem? Jak sądzicie.

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.

 

P.S. Silnik ma oryginalny przebieg 180 tysięcy km

 

P.S. Czy problemem może być tutaj również uszkodzony czujnik położenia kierownicy. Taki błąd wywala mi również komputer. Przy kręceniu kołem w miejscu zapala się najpierw kontroka błędu systemu kontroli trakcji a potem dochodzi błąd wspomagania. To wiem, że mam do zrobienia. W związku z tym poszukuję również dobrego elektromechanika z okolic Poznania!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że ten motorek ma zmienne fazy rozrządu sterowane cisnieniem oleju zaleca sie plukac silnik przed wymianą oleju.. Zrobiłeś chociaz raz taką operację ??

A może cos jest z wtryskami ?? Wlałbym do baku preparat - na pewno nie zaszkodzi..

Powodów szarpania może być wiele - poszukaj też czy układ dolotowy powietrza nie ma dziur .. To raczej do wolnych obrotów, ale ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wisniowy97

Przyjrzyj się jeszcze cewce zapłonowej. Przerabiałem podobny przypadek, tyle, że u mnie pojawiało się dodatkowo przerywanie na biegu jałowym. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności