Skocz do zawartości

blokada immobilzera - RATUNKU! WARSZAWA!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kicia_kicia

KOLEDZY POMÓŻCIE!

W grudniu wpadłam na genialny pomysł odpalenia opla (benzyna) z pychu. Astrę gsi zawsze tak odpalałam i było ok. Włączył się immobilizer no i (o dziwo) alarm. Na wiosnę chłopaki wyrzucili mi immobiliser i kilometry alarmu ( tak, tak niemiec wiedział, jak zabezpieczyć)

 

I teraz odpala. Po minucie-dwóch samoczynnie gaśnie

 

Podejrzewam, że to komputer który nie wie o nieistnieniu immo po prostu go w jakiś cudowny sposób gasi.

 

I teraz

a) chce wywalić immo z kompa. Niestety żaden ze znanych mi mechaników nie ma komputera z tymże oprogramowaniem

B) na warsztat nie da się go zawieźć, gdyż stoi pod blokiem i to tak, że nie da się go wypchnąć

c) czy ktoś z Was może pomóc samotnej, kociej matce w rozwiązaniu tegoż problemu (odpłatnie- na tyle, ile studencki budżet pomoże)

 

 

*** i kolejne zadanie- wygło (tak, wygło!) się "to coś" (prowadnica?) od szyby od strony kierowcy, elektryczna szyba. chwilowo z racji lepszego pomysłu zastawiłam deską, ale sąsiady, które lubią na opelku piwko czy dwa wybić, chyba popsuli konstrukcję idealną- potrzebuję całego mechanizmu - tu też gorąca prośba o pomoc!!!

:-D:-D:-D:-D:-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej przenieść ten post do modelu.

Na Mazowszu sporo Opelków lata, a ktoś z forum może jest z twojej okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz a) chce wywalić immo z kompa

O ile się nie mylę to jest to nie możliwe.To jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe i tam gdzie jest sterownik silnika immo jest wpisane na stałe.Zostaje ci zawołać elektryka który na miejscu ci to zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kicia_kicia

O ile się nie mylę to jest to nie możliwe.To jest zabezpieczenie przeciwkradzieżowe i tam gdzie jest sterownik silnika immo jest wpisane na stałe.Zostaje ci zawołać elektryka który na miejscu ci to zrobi.

no właśnie- włączył się alarm. Więc i immo, prawda? I właśnie- czy na sali jest elektryk, lub ktoś kto zna? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo to jest blokada odpalenia auta wpisany do programu.Alarm jest dopinany.Alarm zlikwidujesz ,immo nie.Ciekawi ci chłopacy że o tym nie wiedzieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kicia_kicia

Immo to jest blokada odpalenia auta wpisany do programu.Alarm jest dopinany.Alarm zlikwidujesz ,immo nie.Ciekawi ci chłopacy że o tym nie wiedzieli.

to co mam robić? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem.Ściągnąć do auta elektromechanika samochodowego z Techem 2 ,przygotować kluczyk i Car Pass jeżeli nie masz to on powinien umieć go wyciągnąć i powinien uruchomić (naprawić) szkody wyrządzone przez chłopaków. Są tzw. klucznicy którzy mają uprawnienia do otwierania zamków i sejfów.W Warszawie na pewno sie ogłaszaja A swoją drogą to za te szkody powinni ci zapłacić temu elektrykowi ci chłopcy

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kicia_kicia

Pisałem.Ściągnąć do auta elektromechanika samochodowego z Techem 2 ,przygotować kluczyk i Car Pass jeżeli nie masz to on powinien umieć go wyciągnąć i powinien uruchomić (naprawić) szkody wyrządzone przez chłopaków. Są tzw. klucznicy którzy mają uprawnienia do otwierania zamków i sejfów.W Warszawie na pewno sie ogłaszaja A swoją drogą to za te szkody powinni ci zapłacić temu elektrykowi ci chłopcy

proszę o jakieś konkretne namiary, bo obdzwoniłam z pół Warszawy i żaden nie raczy 4liter ruszyć :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz odpala. Po minucie-dwóch samoczynnie gaśnie Podejrzewam, że to komputer który nie wie o nieistnieniu immo po prostu go w jakiś cudowny sposób gasi.

To raczej nie immo, Nie powinien silnik zaskoczyć nawet na sekundę i po włączeniu zapłonu kontrolka silnika powinna bardzo szybko mrugać;

Spinacz zapewne jakiś znajdziesz więc odczytaj błędy tak jak tu opisano. http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

Jak ta metoda zawiedzie to wciskasz hamulec i sprzęgło a następnie włączasz zapłon.

Jak będziesz miała problem z liczeniem mrugnięć to nagraj filmik telefonem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności