Skocz do zawartości

Wyprzedzanie na pasach


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Gość silvo44

 

 

mamy przykład bezinteresownego, szmatławego donosicielstwa

Tak uważasz ?? Chciałbym napisac, że mi cie żal, ale nie.. nie jest mi cię żal.. życzę ci tylko aby wtedy gdy ty (to przykład) robisz zdjęcie tym śpiącym obszczymurkom złodziej okradał ci mieszkanie.. Łoj, tam panie, niech sobie śpią, a ty sobie złodzieja złap sam.. Tylko, że nie wolno - jeśli mu zrobisz krzywdę to pójdziesz siedzieć..

A że debil wyrzuca smieci w lesie, wylewa szambo na pole, zastawia ci wjazd na posesję to fajnie, nie zadzwonisz na policje, bo nie donosisz - życzę powodzenia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Należy nieco rozgraniczyć zwykłe donosicielstwo, od piętnowania niebezpiecznych nawyków. Nie popadajmy w paranoję. Co prawda są ludziska zdolni do śledzenia swojego ulubionego sąsiada i "umilania" mu życia na wszelkie możliwe sposoby, ale to wyjątki, które mogą zdarzyć się wszędzie. Natomiast przekazanie policji filmiku z zarejestrownym wyprzedzaniem na łuku drogi, czy na przejściu dla pieszych jest moim zdaniem jak najbardziej słuszne i zasadne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, staram się przestrzegać przepisów, choć święty nie jestem. Nie filmuję ludzi dla "fun'u" kamerką samochodową i sam również wolałbym nie być filmowany. Gdyby ktoś włamywał się sąsiadowi do samochodu albo wylewał szambo, zareagowałbym. Ale sorry - tym że ktoś sika pod płotem nie będę się ekscytował. Również to, kogo sobie sąsiad sprowadza do domu nie interesuje mnie.

 

Natomiast ostatnie wpisy moderatorów powiem szczerze zabrzmiały złowrogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostatnie wpisy moderatorów powiem szczerze zabrzmiały złowrogo
I wcale się nie dziwię. Brak reakcji ze strony zdrowej części społeczeństwa potęguje poczucie bezkarności. I nnie chodzi mi tu bynajmniej o reagowanie, czy zgłaszanie dokarmiania gołebii na balkonie (pomimo zakazu), bo jakaś nawiedzona starowinka lituje się nad biednymi ptaszkami, podczas gdy 10 jej sąsiadek ma wiecznie obsrane pranie. Chodzi tu wyłącznie o przypadki rażącego naruszenia norm społecznych, skutkujących wytworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa innych członków tego społeczeństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi tu wyłącznie o przypadki rażącego naruszenia norm społecznych, skutkujących wytworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa innych członków tego społeczeństwa.

 

Takie rzeczy się zwyczajnie zgłasza na Policję i tyle.

 

Natomiast nie jestem w stanie strawić wszechobecnej inwigilacji i ORMOwców z kamerkami, którzy czekają aż przejedziesz na pomarańczowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dokładnie tak, na nie których wsiach do tej pory zgłoszenie pijanego to donosicielstwo.

Przepisy obowiązują wszystkich tym bardziej że głupota jednych może być tragedią dla innych.

Obywatel wyluzuj, bardzo rzadko się zdarza by "ormowcy" z kamerkami polowali na innych....

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest Waszym zdaniem godne pochwały? Na całe szczęście jedną z naszych narodowych mądrości jest to, że donosicielstwo to obrzydliwość.

Takie rzeczy się zwyczajnie zgłasza na Policję i tyle.

Kolego to zdecyduj się wreszcie o co ci chodzi - bo my mamy na uwadze jakieś rażące zachowanie na drodze a nie podglądanie sąsiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

Widze, że kolega Obywatel nie rozróżnia funkcji na forum jako moderator a wpisu jako user.. Czuję się wyzwany do tablicy, więc musze sprostować - moderowanie to praca, ciężka praca a to co piszę jako user powinno się rozgraniczyć i proszę nie mieszać - to moje własne zdanie i nie ma nic wspólnego z "pilnowaniem" forum..

Jeśli coś niejasne to pytać - chętnie wyjaśnię..

 

 

 

zdecyduj się wreszcie o co ci chodzi

Dokładnie - to co filmujemy, niekoniecznie zaraz lecimy z tym na policję.. Ja wiele swoich nagrań wykorzystuję jako materiał szkoleniowy.. To lepiej przemawia do kursantów niż sucha gadka.. Wierz mi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Frank Kimono

Należy nieco rozgraniczyć zwykłe donosicielstwo, od piętnowania niebezpiecznych nawyków. Nie popadajmy w paranoję. Co prawda są ludziska zdolni do śledzenia swojego ulubionego sąsiada i "umilania" mu życia na wszelkie możliwe sposoby, ale to wyjątki, które mogą zdarzyć się wszędzie. Natomiast przekazanie policji filmiku z zarejestrownym wyprzedzaniem na łuku drogi, czy na przejściu dla pieszych jest moim zdaniem jak najbardziej słuszne i zasadne.

 

czy coś jest donosicielstwem zależy tak naprawdę od tego czy to na nas donoszą czy to my donosimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności