Skocz do zawartości

Vectra C - stuki z prawego kola, nikt nie potrafi pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Vectry C 1.8 benzyna 2004 Z18XE ( 265 tys przebiegu ). Jestem bezradny na stuki dobiegające z mojego auta, nie mam już na to siły, byłem u 6 mechaników i część nie wie co może być przyczyną, cześć hałasu nie słyszy. Wydałem już kilka tysięcy a dalej problem jest nie zweryikowany.

Objawy - stukania w prawym kole:

Przy normalnej jeździe, po dziurach, przy większej prędkosci nie slychac nic.

Stuki objawiają się przy ruszaniu z jedynki jest taki pojedyńczy stuk,jak zjeżdzam z krawężnika, oraz jak jadę powoli, naprzykład podjeżdzam przy swiatlach, oraz co jakis czas stuka przy malutkiej predkosci przy jakis dziurach ( chyba jak puszczam gaz). Stuki nie są zawsze. Jak otworze okno w aucie to nic nie slychac, ale przy wlaczonym radiu na sredniej glosnosci slychac je wyraznie z prawego koła. To jest taki dzwiek jakby cos tam plywalo, przewracalo sie ( ciezko to opisac )

Wymienione zostało z prawej strony przód: tarcze+klocki, koncowki drazkow, drazki stabilizatora, poduszka i lozysko amortyzatora, gumy na drazkach, piasta z lozyskiem,osłony przegubów, poduszka silinika, regenerowany rozrusznik ( czy on moglby miec takie objawy jak by ktos zle zregenerowal, dokrecil? )

Auto było i na szarpakach itp i wszyscy mówią ze jest sztywne i w zawieszeniu nic nie widać ( brak luzów na przegububach i cale zawieszenie sztywne ).

Mam do Was ogromną prośbę - pomóżcie mi zweryfikowac te stuki bo już nie mam sily, naprawdę. Tym bardziej, ze zaden mechanik nie potrafi mi pomóc, gdyż te stuki są nieregularne od dłuższego czasu ( dzwiek nie narasta ani się nie zmniejsza a przejeżdzam około 4 tys miesiecznie po miescie )

Pozdrawiam Was serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przegub napędowy zewnętrzny,może być wewnętrzny.Było w ogóle auto dźwigane do góry aby odciążyć zawieszenie?Wtedy najlepiej wychodzą luzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przegub napędowy zewnętrzny,może być wewnętrzny.Było w ogóle auto dźwigane do góry aby odciążyć zawieszenie?Wtedy najlepiej wychodzą luzy.

Dziękuje za odpowiedź.

Tak było i nie było niestety żadnych luzów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

opukaj młotkiem gumowym. Może zacisk hamulcowy. Może filtr powietrza stuka o poduszkę silnika. Może sama poduszka silnika. Może filtr paliwa. Ja u siebie dużo wyciszyłem choć w dwóch signumach mam ten sam objaw co u Ciebie i nie mam czasu się tym zająć. Mechanicy też nie dają rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij wszystkie inne elementy nie związane z zawieszeniem, tak jak napisał popencjusz.

U mnie, co prawda w Astrze H, stukała osłona termiczna wydechu, przerdzewiała jedna śruba.

Wystarczyło podłożyć kawałek gumy pod spód i ustały wszelkie stuki, a też doprowadzały mnie do szału.

Sprawdź dokładnie WSZYSTKO pod autem i w komorze silnika i to nie koniecznie z tej strony, z której słyszysz stukanie.

 

--

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności