Skocz do zawartości

Spalanie w Antarze


Gość newcomer1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość newcomer1

Według komputera wychodzi, że moja Antara 2,0 CDTI spala 11L w cyklu mieszanym.

Podobno jest to całkiem normalne, jednak spotkałem się z opinią wielu użytkowników tych aut, którzy twierdzą że mają mniejsze spalanie. Podobnie mówią ci, którzy wycieli DPF że zmalało im spalanie.

Jak jest u was? Czy można ograniczyć w jakiś inny sposób spalanie jak odpowiednia jazda, wycięcie DPF itp.

Czy zmiana filtra powietrza, paliwa czy też wymiana oleju ma duży wpływ na zmniejszenie spalania? Pytam bo nie otrzymałem żadnej informacji od sprzedającego(pośrednik) co i kiedy było wymieniane, nie wiem czy był wymieniony nawet rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MotoPatryk

Witaj,

 

Jeśli chodzi o spalanie to bardzo duże znaczenie ma styl jazdy.

Mi z tym silnikiem co napisałeś w cyklu mieszanym wychodzi ok 9l/100km z DPF.

Nie sądzę by wymiana filtra paliwa lub oleju miała znaczący wpływ na zużycie paliwa. Jeśli filtr powietrza jest zapchany to możesz zauważyć różnicę w zużyciu paliwa, ale może to być ok 0,5l na 100km.

Jeśli sprzedawca czy jak go nazwałeś pośrednik nie dzielił CI informacji o wymianie w/w elementów to znaczy, że nie było to robione. Z resztą stara zasada mówi, że to jest zestaw startowy i co by CI sprzedawca nie mówił to należy to wymienić. No chyba, że da Ci faktury z ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i teraz tak. Usunąłem DPF zrobiłem chip tuning na 170 KM i spalanie spadło o 0,2l na 100km :maruda: Według wskazań komputera. Następnie wymieniłem rozrząd,bo nie miałem pewności kiedy był robiony, wymieniłem również filtry włącznie z paliwowym oraz olej. Zatankowałem do pełna i w trasę. Co się okazało komputer pokazał,że spaliłem na setkę 9,2litra :spoko: . Poprzednio czy to był cykl mieszany , trasa czy miasto zawsze oscylowało w granicach 11-11,5 litra, ale to nie koniec. Po wirtualnych danych spalania, sprawdziłem spalanie rzeczywiste, no i jestem w szoku, bo okazało się, że w trasie spalił mi 7,7 litra z trzema osobami na pokładzie i prędkością 130 - 150 km/h. Wychodzi z tego, że komputer cały czas przekłamuje o 1,5 litra (9,2 - 7,7 =1,5) W cyklu miejskim pali mi według kompa 9,8, czyli po odjęciu od niego 1,5 litra wychodzi, że pali 8,3 litra :jupi: I teraz moje pytanie jak myślicie co miało wpływ na zdecydowanie mniejsze spalanie, wymiana filtrów i oleju, czy może coś z rozrządem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności