Skocz do zawartości

Z20LEL chip tuning


Gość grzeskuu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzeskuu

hej,

 

czy ktos ma doswiadczenia z chiptuningiem benzyny 2.0 170 turbo ? podobno mozna z tego zrobic bez problemu 200km, pytanie jak wyglada spalanie po tym i czy mozna to zrobic pod przycisk "sport" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna sporo

czytales cokolwiek na ten temat ??

na necie pelno o tym informacji

pytasz o spalanie ??

wzrosnie

to nie diesel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzeskuu

szukalem sporo ale nie znalazlem nic na temat spalania. sam chip jest jak najbardziej mozliwy.

zastanawia mnie wlasnie o ile moze wzrosnac spalanie po chipie. w dieslu spalanie spadlo o okolo 0.8 litra... ale zdaje sobie sprawe, ze w benie to inna bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bena to calkiem inna bajka

takie przyrosty mocy sa niestety rowne wzrostowi spalania

i to nie o litr dwa

o detale najlepiej pytac u kogos kto to robi

nie na allegro tylko porzadna firma

a tych na forum wymieniono kilka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzeskuu

zadzwonie zapytam mastersow, tam robilem 2.0 tdi w leonie. jezdzil bezproblemowo 2 lata. dzieki za odpowiedzi,

gdyby ktos jednak mial taki chip w swoim z20lel prosba o wpis. dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam LERa, czyli nic innego jak LEL na innym sofcie. Zrobić LELa na 200km to żaden problem. Pewnie jakby się pobawić to nawet nie trzeba robić żadnego chipa, tylko władować ecu od LERa i tyle. Nie wiem ile pali LEL, ale mi LER przy ostrej jeździe średnio wywalał 12-13l LPG. Przy normalnej dynamicznej jeździe trasa/miasto jakieś 50/50 z przebiegu 5tyś średnie mam 11,2l. Aczkolwiek po kupnie auta z przebiegu 7tyś miałem średnie 10l - Niemiec musiał spokojnie jeździć, albo walił trasy. Możesz to porównać ze swoim spalaniem i będziesz miał odpowiedź. Gdybym spokojnie jeździł pewnie dałoby radę zejść w okolice tych 10l.

 

Dodam jeszcze że auto jest na full opcji więc trochę waży (w dowiedzie 1400kg + do tego instalacja LPG) no i lato to 18tki na 225 oponach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam LERa, czyli nic innego jak LEL na innym sofcie. Zrobić LELa na 200km to żaden problem. Pewnie jakby się pobawić to nawet nie trzeba robić żadnego chipa, tylko władować ecu od LERa i tyle. Nie wiem ile pali LEL, ale mi LER przy ostrej jeździe średnio wywalał 12-13l LPG. Przy normalnej dynamicznej jeździe trasa/miasto jakieś 50/50 z przebiegu 5tyś średnie mam 11,2l. Aczkolwiek po kupnie auta z przebiegu 7tyś miałem średnie 10l - Niemiec musiał spokojnie jeździć, albo walił trasy. Możesz to porównać ze swoim spalaniem i będziesz miał odpowiedź. Gdybym spokojnie jeździł pewnie dałoby radę zejść w okolice tych 10l.

 

Dodam jeszcze że auto jest na full opcji więc trochę waży (w dowiedzie 1400kg + do tego instalacja LPG) no i lato to 18tki na 225 oponach.

 

 

czy wiesz cos na temat chiptuningu tych silnikow ? dzwonilem ostatnio do firmy tuningowej i dowiedzialem sie, ze podczas programowania moze pasc sterownik. polecil mi abym awaryjnie kupil taki zeby sie zabezpieczyc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wgrywałem sobie program 2 razy i nic ze sterownikiem się nie stało, całe 5 minut roboty.

Choć mam zapasowy w razie czego ;)

Spalania nie mierzyłem, bo za małe przebiegi robię, w granicach 5000km/rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nei wysypie. Zreszta za to odpowiada tuner no chyba ze to kots w garazu robi pokatnie. A nawet gdyby to przecie odciaga soft ze sterownika wiec i moze go ponownie wgrac. Zawsze moze kosc wylutowac zapodac podstawki i wtedy sobie kosci wkladac i wyciagac dowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności