Skocz do zawartości

- - - - -

piszczenie jakby z nawiewu ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2008 - 21:57

[shadow=white][shadow=red]czesc! ostatnio w mojej calibrze cos piszczy.. niewiem co to :wesoly: jak mam włączona dmuchawe np. na 2 i hamuje to piszczy bardziej.. a jak dodaje gazu to przestaje. Jak dmuchawe wyłacze to przestaje piszczeć calkiem.. psikalem juz tam WD40 ale dalej to samo :) co to moze byc? prosze o pomoc.. [shadow=red][/shadow][/shadow][shadow=white][/shadow][/shadow]

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:54

Może masz pasek klinowy poluzowany i ci piszczy pod machą jak złapie wilgoci?Skąd dokładnie ten pisk-z nawiewu czy spod maski?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   loozack

loozack

grzesiek

• Zasłużony
  • 1006 postów
  • LokalizacjaJarosław
  • Model:Nie Opel
  • Silnik:1.5 CRDi 102KM
  • Nadwozie:hatchback

Napisano 29 styczeń 2008 - 13:57

Pewnie będzie trzeba wymienić łożysko dmuchawy. Koszt niewielki. Sam muszę się tym zająć u siebie ale musi się cieplej zrobić bo nie mam garażu ;)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2008 - 17:29

pasek raczej nie bo jest nowy klinowy i rozrządu. a piszczenie dobiega z nawiewu pod maska wszystko ok ;) moze to faktycznie lozysko z tej dmuchamy ale czemu piszczy tylko nikiedy a jak ją dam na foll to nie piszczy tylko jak jest na srednich obrotach. moze mi ktos doradzic jak ja wyciagnac zeby zobaczyc co sie z nia stalo bo tam zagladalem ale troche malo miejsca tam jest...

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   misiaczek410

misiaczek410
  • Forumowicz
  • 403 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:2.0 16V 136 KM
    X20XEV
  • Nadwozie:Sedan
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 30 styczeń 2008 - 00:22

jak mam włączona dmuchawe np. na 2 i hamuje to piszczy bardziej.. a jak dodaje gazu to przestaje.

mam wrazenie ze to moze byc lozysko... Jak hamujesz to zabierasz troche pradu np na zarowki stopu i dlatego dmuchawa kreci sie ciut wolniej i piszczy bardziej... jak przyspieszasz to odwrotnie...

Ciekawy jestem czy masz taki efekt ze na 1 piszczy bardziej niz na 2 a na 2 bardziej niz na 3??
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2008 - 14:22

moze to faktycznie to luzysko autko juz ma swoje lata i przebieg napewno go jeszcze nikt nie wymienial... mozecie mi udzielic jakis wskazuwek jak najlepiej to wyciagnac? musze odkrecac wycieraczki?

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#7 OFFLINE   Sargath

Sargath
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 09 luty 2010 - 11:24

Witam dołączam się do pytania jak wymienić łożysko dmuchawy, może jakieś zdjęcia, manual dzięki i pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   rafaln1

rafaln1

Rafał

• Administrator
  • 3636 postów
  • LokalizacjaSzlak Piastowski...
  • Silnik:Spalinowy
  • Nadwozie:Blaszane
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 09 luty 2010 - 11:52

Sargath, pytasz o Corse czy Calibrę??
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   Sargath

Sargath
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 09 luty 2010 - 13:58

oczywiście o corsę tylko podpiąłem się pod temat calibry - nie chciałem nowego tworzyć u mnie jest ewidentne piszczenie jak włączam 1, 2, 3 bieg, tylko jest to na zimnym silniku i jak jest zimno na powietrzu, po około 1 minucie przestaje już wszystko ok jest objawy jak w tym temacie więc to chyba łożysko http://forum.opel24....ewu-vt27331.htm pozdrawiam
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   zazu

zazu
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 26 wrzesień 2010 - 06:19

rozebrać, nasmarować łożysko i wszystko bedzie ok , nie ma potrzeby wymieniac łożyska

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież