Skocz do zawartości

Astra H 1.9 Gaśnie w czasie jazdy i postoju


Gość zaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem posiadaczem Asterki od roku i zacząłem mieć z nią problemy. Mianowicie auto gaśnie co jakiś czas zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. Gaśnie różnie czasami kilka razy pod rząd a czasami raz na kilkadziesiąt km. Błędy jakie wypedałowałem to ECN 21470F i 21500F. Pewien mechanik stwierdził uszkodzenie wtrysków lub wiązki od nich ale mnie jakoś to nie pasuje. Profilaktycznie wymieniłem wtyczki wtrysków. Rok temu po zakupie czyszczony był egr i przepustnica. Auto od momentu jak gaśnie sporadycznie potrafi szarpnąć. Dwa miesiące temu zlikwidowany był wyciek z obudowy filtra paliwa po przez wymianę filtra i uszczelniacza. Obudowa była za słabo dokręcona (odkręciłem ja normalnie rękoma bez żadnego wysiłku). Zastanawiam się czy to nie wina własnie tej obudowy filtra bo czytałem że lubią zapowietrzać układ. z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo twierdzi mechanik ale właśnie trochę nie pasuje mi że nagle wszystkie wtryski by siadały? Bardziej bym właśnie obstawił coś z elektroniką. Pisząc o sterowniku chodzi ci o główny komputer czy coś od wtrysków? Nie znam się na tym wiec pytam. Masz może jakiś pomysł co sprawdzić i w jaki sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A w jaki sposób sprawdzę taki przekaźnik? Muszę do jakiegoś elektronika podjechać? Można go podmienić z innym przekaźnikiem? Zaopatrzyłem się dzisiaj w op com. Macie może jakieś pomysły co sprawdzić i w jaki sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prawdopodobnie winowajcą jest sterownik silnika. Ma ktoś jakieś namiary na jakiś sprawdzony serwis który mi sprawdzi ten sterownik i ewentualnie go naprawi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie. Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak że auto od tygodnia nie gaśnie. Zaopatrzyłem się w opcoma i pokazał następujące błędy: Łączna ilość kodów: 6


P2147 - Usterka wtryskiwacza 1 lub 4

(0F) - Nie występuje


P2150 - Usterka wtryskiwacza 2 lub 3

(0F) - Nie występuje


P0262 - Obwód wtryskiwacza cylindra 1, sygnal za wysoki

(0F) - Nie występuje


P0265 - Obwód wtryskiwacza cylindra 2, sygnal za wysoki

(0F) - Nie występuje


P0268 - Obwód wtryskiwacza cylindra 3, sygnal za wysoki

(0F) - Nie występuje


P0271 - Obwód wtryskiwacza cylindra 4, sygnal za wysoki

(0F) - Nie występuje



Po konsultacji z pewnym mechanikiem z bosh serwis padło właśnie na sterownik ewentualnie wiązkę.

W piątek tydzień temu dobrałem się do sterownika wyjąłem go w celu przeczyszczenia wtyczek i od tamtej pory jest dobrze auto nie gaśnie. Skasowałem błędy i do tej pory też nic nie wywaliło. Ale i tak nie daje mi to spokoju ponieważ wtyczki wyglądały dobrze i nie było tam widać oznak złego przewodzenia. Boje się że problem powróci i że problemem jest wiązka bo trochę nimi poruszałem i może dlatego chwilowo jest dobrze. Sam sterownik chyba by się nie naprawił?

Edytowane przez zaq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Problem gaśnięcia auta powrócił. Te same błędy i objawy.

Wydaje mi się że to wina sterownika. Dziwne jest to że pół roku był spokój, ale własnie spotkałem się opiniami że takie uszkodzenia sterownika często mają charakter okresowy. Czy wymieniał już ktoś taki sterownik a może dać go najpierw do naprawy? Czy za pomocą OP Coma dam sobie rade z wymianą? Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności