Skocz do zawartości

Dwumas/sprzeglo


Gość Spirit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam silnik Z19dth nr 17338100 skrzynia F40.Nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedziec ktore sprzeglo oraz dwumas beda do niego pasowac. Moze wspomoze ktos nr'ami katalogowymi,mysle o kole zamachowym sachs i sprzeglo luk,czy to najlepsze zestawienie dla tego silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co jakiś czas czytałem i według moich wiadomości to obydwie firmy które podałeś specjalizują się w produkcji sprzęgieł i kół dwómasowych.Dużo ludzi zakłada Luka i Sachs, żeby dokładnie się dowiedzieć jakie sprzęgło i dwumas najlepiej będzie pasowało do twojego auta, wszedłbym na stronę Sachs i Luk i tam na pewno jest możliwość doboru interesujących ciebie zestawów części typowo pod twoje auto jakie posiadasz. Moim zdaniem wybór tych dwóch marek jak najbardziej jest wskazany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość sztacheta1939

Przepraszam, że dogrzebuje trochę temat, ale w mojej Viki, którą ostatnio kupiłem chyba też będę zmuszony wymienić cały zestaw koła dwumasowego i sprzęgła. Zastanawiam się właśnie nad jakimś zestawem, żeby to długo polatało, ale i nie wydać jakoś sporo kasy. Tutaj trafiłem na ciekawą ofertę http://delmoto.pl/kolo_dwumasowe/Opel19CDTI?lang=pl

Czy taki zestaw jest ok? Z tego co widzę, to powinno pasować do mojego 1.9 Z19DT 120km Ew. może ktoś zna ten sklep?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sklepu owego nie znam i pierwszy raz go widzę.Nie ma takiego czegoś jak zestaw żeby długo polatał i nie wydać odpowiedniej ilości pieniędzy za te części. Na tych częściach nie szuka się oszczędności niestety bo to się mści przy późniejszej eksploatacji auta. Za dobry zestaw z którym nie będzie problemów ale i za firmę sprawdzoną trzeba odpowiednie pieniądze niestety dać. Niech kolega zrozumie że to nie są części na których można oszczędzać ! no chyba że kolega chce nową skrzynię jeszcze sobie dokupić do kompletu.:) w późniejszej eksploatacji auta. Tak jak pisałem wyżej Luk, Sachs te firmy specjalizują się w produkcji tych części ja osobiście założył bym Luk,. Jak kolega chce mieć spokój i jeździć bez problemowo i spać spokojnie to nie ma co kombinować i kupić komplet bo tak powinno się to wymieniać żeby było wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sztacheta1939

ale tutaj mam oryginalne koło dwumasowe 0616040 GM i kompletne sprzęgło LUK za 1669zł, więc chyba dobry wybór. Dzisiaj tam przedzwonię dopytam czy będzie na 100% pasować i ewentualnie zamówię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola zamachowe sa takie same niezaleznie do tego czy pod skrzynie F40 czy M32. inne sa tylko dociski i tarcze. Oczewiscie tez hydrauliczny wycisk jest inny. Ja bym zapodal nowy zamach a sprzeglo stare tylko tarcze po weryfikacji dal na obicie nowa okladzina. Jeszcze tylko wycisk dac nowy by bylo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zadna firma w takim przypadku jak piszesz Wesoł nie podpisze się pod gwarancją,a każdy szanujæcy sië mechanik wystawi takiego klienta za drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niech założy wszystko nowe dedykowane pod jego auto a nie kombinuje jak koń pod górkę i będzie miał z głowy i tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności