Skocz do zawartości

Astra 1.8 benzyna plus LPG- zapalający się check i spadek mocy


Gość luki09

Rekomendowane odpowiedzi

To jest możliwe. Takie spadki ładowania mogą robić problemy.A te komputery niestety się psują.Ale bardzo dobrze że pokusił się o sprawdzenie ładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie niestety problem nie rozwiązany :-( odstawiłem wczoraj do elektromechanika astrę wyjęto alternator i na mierniku wykazał ze coś jest nie tak. Więc przekazano go to człowieka który naprawia alternatory, wymieniono łożyska i regulator napięcia, mostek i diody w dobrym stanie. Dziś elektryk włożył alternator, przy okazji wymienił pasek klinowy bo już był w nie najlepszym stanie, sprawdził przeczyścił poodkręcał kable i... kicha. Napięcie dalej skacze w momencie włączenia się wentylatora z 13,8 do 12,8, spadek jest mniejszy ale i tak jest . Elektryk nie wie co to może być masę sprawdzał i jak stwierdził ucieka do 0,5 V więc w normie.Odebrałem samochód zobaczyć czy błąd znowu wyskoczy, przy trzecim uruchomieniu silnika nie wyskoczyła kontrolka z kluczem ale za to kontrolka układ emisji spalin ... sprawdziłem błędy pojawiły się ecn 011014, 062104, 010006, 044304. Można prosić o pomoc? Jutro mam jechać na wakacje z rodzinką wszystko zarezerwowane a tu klops trzeba wszystko chyba odwołać :-( niby trasa niedługa bo tylko 120 km od domu ale nie wiem czy ryzykować wyjazd.


wyszukałem opisów błędów i jestem zielony:

P0110: Temperatura powietrza wlotowego (IAT) za silne napięcie sygnału

Temperatura powietrza wlotowego (IAT) za słabe napięcie sygnału
Temperatura powietrza wlotowego (IAT) poza wymaganym zakresem

P0621 - "Obwód sterujący L lampą alternatora"

P0100 przepływomierz powietrza niskie lub wysokie napiecie

P0443- zawór sytemu odparowania paliwa.

 

Czyli na mój rozum nic wspólnego z poprzednimi błędami, czy to może oznaczać, że komputer dalej wariuje?

Wyjazd do sklepu i kolejny objaw nie działa nawiew na przednią szybę.

Edytowane przez luki09

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności