Skocz do zawartości

astra h 1.7 cdti problem skrzynia , przguby


Gość mateusz584

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz584

witam

astra h 1.7 cdti z17dth 2005 r

A więc wybrałem się na wczasy ,samochód był dość mocno obciążony w drodze powrotnej silnik zaczął wydawać dziwne dźwięki jakby działo się coś z przeniesieniem napędu. Problem nasila się głośniej słychać samochód oraz się trzęsie przy przyspieszaniu z niskich obrotów oraz powyżej 2200 tyś obrotów . Przy jeździe z stałą prędkością 70-80 km/h na 5 jest dobrze .najgorzej jest podczas redukcji z 5 na 4 cała buda się trzęsie oraz słychać dziwny hałas . Dodam iż sprzedawca zapewniał mnie że zostało wymienione sprzęgło na sztywne czy to prawda nie wiem .Na biegu jałowym jest wszystko ok.

Biegi wchodzą bez najmniejszego problemu podczas jazdy i na postoju. Mechanik stwierdził że przegub wewnętrzny od strony pasażera ma drobne luzy . Nie mogłem znaleźć dobrego zamienika w hurtowni tylko same jakieś dziwne chińskie.... więc chciałem kupić używkę. Mechanik pojechał na szrot i stwierdził że ten przegub używany też ma drobne luzy tak samo jak w aucie i że to nie będzie przyczyną tej awarii. Teraz diagnoza pada na sprzęgło lub na skrzynię a dokładniej wyrobione miejsce w skrzyni gdzie wkładamy przeguby. Już sam nie wiem co mam robić jeszcze dodam że znajomy miał wymieniane sprzegło dwumas msc temu i jak wsiadł do mojego auta to stwierdził że to raczej nie to ponieważ biegi oraz zachowanie przy ruszaniu miał zupełnie inne oraz praca na biegu jałowym .

z góry wielkie dzięki za każdą pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w czym mamy pomoc ??

diagnoza bez auta ??

ciezko bedzie w ten sposob

przeguby sa drogie niestety

a tanie dlugo nie wytrzymuja

samo uszkodzenie skrzyni to juz drozsza zabawa i naprawa

ale do zdiagnozowania po demontazu przegubu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz584

mam dwie opcje : zakup skrzyni używka 700zł z półosiami i przgubami wymiana lub wymiana sprzęgła która opcja z tego będzie bardziej rozsądna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal podtrzymuje co napisalem wczesniej

mamy to odgadnac bez diagnozy na aucie ??

co jesli wymienisz skrzynie a okaze sie ze to sprzeglo ??

trzeba to zdemontowac popatrzec posprawdzac i wtedy decydowac

na odleglosc to jak strzelanie wiesz czym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności