Skocz do zawartości

Adaptacja przepustnicy na LPG czy benzynie


Gość Andrzej.62

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej.62

Witam.

Czy samochodzie z instalacją LPG, jeżeli chcę przeprowadzić adaptacją przepustnicy, powinno się ten cały proces wykonać na benzynie czy LPG i czy może mieć to znaczenie dla efektu końcowego ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiego typu ustawienia i adaptację silnika robi się na benzynie, LPG ma się dostosować (nauczyć ) ustawień prawidłowych.

Ma to znaczenie - LPG jest paliwem alternatywnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Dzięki rafalgrzegorz.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy po profilaktycznym, mechanicznym zaślepieniu sprawnego EGR-a i przeprowadzeniu adaptacji przepustnicy niestety na LPG i po przejechaniu ok.100km w dwa dni, silnik w zakresie ok.1500-2000tys/obr zaczął nierówno pracować (kangurzyć) i pojawił się błąd -0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata.

Po wizycie u mechanika,błąd skasował powiedział że powinno być ok,zapomniałem spytać czy zrobił reset składu mieszanki.

Wydaje mi się że jeszcze jest minimalnie wyczuwalne to "kangurzenie".

Czy przyczyną tego stanu mogło właśnie być przeprowadzenie adoptacji przepustnicy na LPG, a nie benzynie?

Czy w obecnej sytuacji żeby całkowicie wyleczyć to minimalne jeszcze"kangurzenie"powinienem zrobić adaptację przepustnicy tym razem na benzynie i czy dodatkowo zrobić reset sterowników poprzez odłączenia akumulatora ma min.30min. i następnie wykonać jazdą ok. 20min w różnych warunkach obciążeniowych pracy silnika?

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to w sumie wystarczy pojeździć z 50 km na Pb.Odłączanie aku nie zrobi ci resetu w twoim aucie. A potem powrót na regulację mnoznika u gazownika.

Kangurzenie może być przede wszystkim przez źle ustawiony mnożnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Dziękuję adam1954.

Tak zrobię.

Mogło mieć wpływ na te objawy i zmianę składu mieszanki, zaślepienie EGR-a ( więcej czystego powietrza w określonych warunkach pracy silnika), zanim sterownik odpowiadający za skład mieszanki się przestawił ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Wcześniej przed kasacją błędu, jak objawy kangurowanie były bardziej odczuwalne, zachowanie było identyczne na LPG jak i na PB.

Po wizycie u mechanika i skasowania błędu,na PB nie sprawdzałem,ćmok ze mnie nie pomyślałem.

Po zamontowaniu inst. LPG przejechałem ok. 1500km,przy 1000km byłem na pierwszym przeglądzie.Wcześniej nie miałem żadnych problemów.

Czytałem na forum że, w Corsie C z tym samym silnikiem samo zaślepienie mechaniczne sprawnego EGR-a wystarczy ,nie będzie wyświetlał błędu.Czy w mojej Corsie D również wystarczy zaślepić, czy trzeba usunąć programowo EGR-a by komp nie wywalał błędu ?

Może to być powodem tych objawów i błędu ?

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0170 lubi wyskakiwać przy źle wyregulowanej LPG. Jezeli szarpanie masz na obu paliwach to musisz szukać po linii elektrycznej.Czyli świece,cewka i czujniki.

Jeżeli tylko na LPG to gdy pojedziesz do gazownika zażądaj od niego aby pokazał ci jakie masz na wolnych obrotach korekty na benzynie i niech ci przełaczy na LPG i wtedy też niech ci pokaże korekty benzyny.Muszą być prawie takie same.Jeżeli będą inne to można się domyślać że w pozostałym zakresie obrotów też się nie będą zgadzały.Wiec wtedy masz ponowną regulację LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Dzięki adam1954.

Czy odpowie mi ktoś na drugą część pytania tj.

Czy w Corsie D 1.2 59kW 16V Z12XEPTwinport wystarczy zaślepić mechanicznie EGR-a, czy trzeba usunąć programowo, by komp nie wywalał błędu i ustrzec się ewentualnych problemów z tym związanych ?

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności