Skocz do zawartości

Miga kontrolka Check Engine - szarpanie silnika , nierówna praca


Gość 90tomash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post. Wybaczcie jeśli coś powielilem w temacie. Moja Corsa D 2010 1.4 100KM 152 TYS PRZEBIEGU.

Mam taki kłopot, kiedyś zapaliła mi się kontrolka Check Engine po tankowaniu,ale nic się nie dzialo jak wymieniłem amortyzatory to "mechanik" usunął błędy choć mówił ze nie wszystkie się udało usunąć. Jeździłem od października do teraz i wszystko było ok. Zapaliła mi się znowu kontrolka Check Engine, zatankowalem i zgasła. Wczoraj odpalilem auto, strasznie zasmierdzialo benzyna (jak się okazało smród leciał z wydechu) az czuć było w kabinie, auto zaczęło nierównomiernie pracować, jakby na nie wszystkie gary ...po 400m drogi zapaliła się i zaczęła migać kontrola Check Engine po czym zgasła . Auto na podwórku sprawdzilem odpalajac zapasowym kluczem czy to nie coś z immo ale jest tak samo- śmierdzi benzyna i silnik jakby klekocze .

Kontrolka zgasła.

Wybieram się na diagnozę na kompa ale postanowiłem napisać, czy aby ktoś nie miał czegos podobnego...i zna temat. Dodam że zanim zasmierdzialo benzyna to jak odpalilem auto nieco dłużej 'zaskakiwalo' w sensie że trzeba bylo sekundę dłużej poczekać aż zapali.

Edytowane przez 90tomash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Mam taki kłopot, kiedyś zapaliła mi się kontrolka Check Engine po tankowaniu,ale nic się nie dzialo jak wymieniłem amortyzatory to "mechanik" usunął błędy choć mówił ze nie wszystkie się udało usunąć

 

I nawet nie byłeś ciekawy co to za błędy?

 

Wybieram się na diagnozę na kompa ale postanowiłem napisać, czy aby ktoś nie miał czegos podobnego...i zna temat.

 

Tak temat znany.Ktoś kto dba o auto jedzie natychmiast na odczyt błędów i naprawia.Ktoś komu wisi auto robi potem remont.Ale pocieszę cię że nie jesteś pierwszy na forum dla którego kontrolka check to dodatkowa żarówka którą jakiś śmieszny inżynier dołożył. I właściwie to jej zadanie jest razić po oczach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nawet nie byłeś ciekawy co to za błędy?

 

 

Tak temat znany.Ktoś kto dba o auto jedzie natychmiast na odczyt błędów i naprawia.Ktoś komu wisi auto robi potem remont.Ale pocieszę cię że nie jesteś pierwszy na forum dla którego kontrolka check to dodatkowa żarówka którą jakiś śmieszny inżynier dołożył. I właściwie to jej zadanie jest razić po oczach.

dzieki za "pouczenie". masz racje, moj błąd, ale mleko sie rozlało i trzeba cos zrobic i stad moje pytanie. jak bede chciał kazanie, pójde do księdza.

szukam odpowiedzi co moze się dziac.

Edytowane przez 90tomash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Począwszy od ,,skończonej" świecy przez DISa,wtryski,brak kompresji na którymś cylindrze,sterownik silnika i jeszcze parę innych powodów.DIAGNOZA komputerowa na początek tak jak przedmówca napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świece wymieniam co dwa lata.A i czasem nowa też się zdarzy uszkodzona.

Kody możesz spróbować

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@90tomash - dasz radę samemu odczytać błędy? działa metoda gaz hamulec?

zaraz podejde i spróbuję zrobić to . Rozumiem że ma mignac np 4x10 i potem cyfry np 1,3,5 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka nie świeci, więc nie mogę spróbować nic odczytać . Auto dygocze jak stary ciągnik, za drugim razem jak odpalilem przez chwilę chodziło normalnie,caly czas bardzo śmierdzi benzyna . Obroty poniżej 1000 po uruchomieniu( jak zaczęło klekotac )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności