Skocz do zawartości

Vectra B 2,5 v6 po wymianie cewki , kabli , świec problem wraca


Gość champler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , to mój pierwszy post na forum. Vectra przestała mi pracować na 1 gar , mechanik zdiagnozował cewke. Rozebrał , przy okazji wymienił kable , świece , uporządkował kable , zmienił cewke która była popękana.

Odebrałem auto wszystko gra , chodzi równo jest moc. Przejechałem 70 km i patrze znowu wyskoczyła kontrolka , auto jak by miało mniej mocy ale teraz już nie jestem w stanie stwierdzić w tych nerwach. Przejechałem 500 metrów , kontrolka zniknęła , auto dynamiczne znowu . Pojeździłem 20 minut , problem nie wrócił. Nie mam już na to nerwów , wcześniej też raz działało a raz nie . Po wymianie miało być już dobrze i było , problem na chwile wrócił i zniknął. Doradźcie co mogło być tego przyczyną , jeżeli ktoś z was miał podobny problem . Dzięki

Ps. dodam że na kompie oprócz błędu na 1 cylindrze przed wymianą był jeszcze błąd do układu wspomagania że za niskie ciśnienie oraz do układu wydechowego bo mam tłumik pogniły , więc najprawdopodobniej o to chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po wymianie miało być już dobrze i było , problem na chwile wrócił i zniknął.

 

 

Witam. Może masz założony chiński zamiennik i padł od razu. U mnie chińczyk wytrzymał niecały miesiąc. Tanie kable typu Janmor też mogą namieszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps. dodam że na kompie oprócz błędu na 1 cylindrze przed wymianą był jeszcze błąd do układu wspomagania że za niskie ciśnienie oraz do układu wydechowego bo mam tłumik pogniły , więc najprawdopodobniej o to chodzi.

 

Masz problem z autem i nie zaciekawiło cię jaki to błąd?Dokładny kod i wtedy można coś powiedzieć

Myślisz że w tłumiku masz czujnik który pokazuje pognity tłumik?

Najpierw odczytaj gdzieś porządnie błędy.

Potem masz http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

I sprawdzisz co który oznacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz problem z autem i nie zaciekawiło cię jaki to błąd?Dokładny kod i wtedy można coś powiedzieć

Myślisz że w tłumiku masz czujnik który pokazuje pognity tłumik?

Najpierw odczytaj gdzieś porządnie błędy.

Potem masz http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

I sprawdzisz co który oznacza.

 

Tak , a nie ma takiego czujnika ? Byłem pewien żę jest , tak samo jak ten który pokazuje poziom rdzy na nadkolach .

Po co ten sarkazm ? To pewnie błąd od lambdy a nawet jeżeli nie to na pewno nie ma to wpływu na mój problem. W dodatku kupiłem taki zgniły , był taki i wtedy nic się nie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz porady to daj coś z siebie.

Autko informuje cię że coś mu jest a tobie nie chce się sprawdzić o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności