Skocz do zawartości

Astra G z16se LPG szarpanie przy ruszaniu


Gość johny_be

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stałem się posiadaczem Opla astry z silnikiem z16se G z 2003 roku Benzyna/LPG 2 gen 222 tys. km.

Opel odpala na zimnym silniku na benzynie za 1 albo drugim razem, rozrusznik kręci 2 sekundy na moje dobrze odpala ( odpukać !!! ) :D.
Ładnie rusza z jedyneczki , po przekroczeniu 2k obrotów załącza się LPG i wtedy na zimnym jeszcze silniku ciężko ruszyć z jedynki żeby samochód (albo silnik) nie podskakiwał na początku myślałem że inne sprzęgło i źle puszczam, ale to chyba nie jest wina sprzęgła skoro na benzynie ładnie rusza na reszcie biegów nie ma problemu. Na ciepłym już silniku ruszenie łagodnie jest możliwe ale nie za każdym razem.
Zaobserwowałem że w trakcie tego podskakiwania czy początku podskakiwania dodaję gazu samochód nie reaguję obroty spadają i po chwili jak się uspokoi obroty rosną ... jakby nie miał siły ciągnąć na biegu takie odczucie. Tak samo jest na 2 czy 3 ( obroty około 1100)z tym że nie podskakuję, a obroty pomimo wciskania gazu nie rosną przez 1 sekundę potem zaczynają że wyrywa do przodu albo stopniowo zaczynają rosnąć.

Jest też dziwne może tak ma być w tych silnikach 8v albo oplowskich, buczenie jak dobrze wcisnę pedał gazu, w trakcie np. wyprzedzania na biegu 4 albo 5. Chyba że pedał gazu będę tak jakby stopniowo wciskał ale wtedy ciężko przyspieszyć. To buczenie nie daję powera żadnego.


Jeszcze może to nie odpowiedni dział ale nie wiem czy jest sens zakładać nowy temat. Przy jeździe na wprost czy w zakręcie bez różnicy, tak samo czy na biegu czy na luzie przy prędkości około 20km/h z prawej strony (od pasażera) dobiega takie rytmiczne (tyk tyk tyk tyk). Z zewnątrz nie słychać tego odgłosu, więc postawiłem samochód na podnośniku unosząc prawe koło by półośka mogła się kręcić i na biegu słuchałem czy jest ten odgłos i nie było. Podniosłem do góry lewe ( od kierowcy) koło i o dziwo pojawił się ten odgłos, pod maską był on słyszalny za alternatorem tak jakby, przyłożyłem ucho do hym "mocowania amortyzatora" - i to było to tam był najbardziej odczuwalny i słyszalny. Tylko skoro podniosłem lewą półoś i ona była napędzana przez silnik czemu w prawym mocowaniu amortyzatora te wibrację i odgłos był odczuwalny (te koło stało twardo na podłożu), z kolei w lewym mocowaniu amorka nic nie było słychać i czuć. Może to znana przypadłość dla kogoś więc to tykanie rytmiczne by dało Święty Spokój :) dzięki.

Ogólnie to jest mój pierwszy opel i jestem zadowolony z komfortu jazdy mimo tych mankamentów które opisałem. A i żadnych "checków" nie ma na desce rozdzielczej, samochód teraz po wymianie oleju, rozrządu napinaczy, rolek etc. .

Dzięki za wszelką pomoc i cenne porady w obcym jeszcze terenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak pisze Marek.

Regulacja LPG - poczytaj na forum tematy o problemach przy złych ustawieniach lpg II generacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie może być od reduktora.

Przed wyjazdem do gazownika proponowałbym czyszczenie przepustnicy i kanalików od ciśnień.No i standardowa procedura zrobić adaptację przepustnicy(poszukaj w internecie ,znajdziesz) i pojeździć na Pb z 50 km.I wtedy dopiero do gazownika.

Ale gazownika wybierz sobie takiego jaki jest polecany na forach lpg bliskiego twojego miejsca zamieszkania.Nawet gdybyś miał do niego jechać 50km to przekonasz się że będzie warto

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się właśnie do walki z gazem wedle porad (wymiana kabli zapłonowych bo te moje widzę mają izolację już zmęczoną - pęknięcia, świece, filtr od gazu ), ale z rana dzisiaj muszę powiedzieć że was w błąd wprowadziłem, na PB dzisiaj mi też podskakiwał. Puszczam sprzęgło w dolnym zakresie koła zaczynają się toczyć, w górnym/środkowym zakresie zaczyna podskakiwać. :|.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o instalacjach LPG.Masz rozjechane mapy Pb więc przez jakiś czas będzie szarpał na Pb.Najpierw zmień świece(nie kupuj jak nieraz doradzają sprzedawcy świec do gazu tylko zwykłe takie jakie są przewidziane 2 elektrodowe NGK),kable ,wyczyść przepustnicę i EGR potem najlepiej byłoby zresetować wartości wyuczone jeżeli nie masz takiej możliwości to zrób tylko adaptacje przepustnicy (jest opisane na forum i nie tylko) i pojeździj do 100 km z całkowicie wyłączonym LPG tylko na Pb dla dokładnego ułożenia się map Pb.Czasem wystarczy krócej jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jeszcze co do świec mam pytanie czy GM mogą być (1.35 odstęp elektord) czy zdecydowanie lepsze boscha bo kable też boscha mam już upatrzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat http://forum.opel24.com/topic/55683-prawidlowy-odstep-elektrod-w-swiecach-gm/

 

 

 

Kup jakie bądź byle były dedykowane do tego silnika.Ja jeżdżę na NGK i nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj kable boscha i świecę serię jak w książce serwisowej 2 elektrodowe + preparat do czyszczenia EGR i przepustnicy. Dostałem się do filtra od gazu, filterek chyba nie był zmieniany od początku jak jest ten parownik przez poprzedniego właściciela ... Pełno jakby kawałków/pyłu metalicznego, niestety nie miałem nowego jutro kupię, ten porządnie przedmuchałem, opukałem, założyłem. Na biegu drugim jak koła się toczyły wcześniej mulił nie miał jakby siły teraz jest o niebo lepiej na 2 i 3 przy niskich obrotach. Na jedynce nadal jak bez wyczucia się puści sprzęgło w połowie to szarpie.

Mam takie pytanie jeszcze odnośnie temperatury silnika, na desce rozdzielczej pokazuję po jeździe 80 - 85, ale jak otworzę maskę to strasznie tam ciepło, nawet przewody wysokiego napięcia są strasznie gorące, aż parzą, bije ciepłem po prostu, to norma w tych silnikach czy coś jest nie tak ? ( wiem że silnik pracuję i musi tam być ciepło ale .... nie zaszkodzi zapytać :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności