Skocz do zawartości

Omega B FL- brak ogrzewania prawej strony.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w posiadaniu lochy B FL i od trzech dni walczę z rozpracowaniem sprawy braku ogrzewania z prawej strony. Rozegrałem schowek pasażera, potem konsole z radiem, panelem Klimy, żeby ustalić, gdzie znajdę tą cholerną klapę i silniczek, który odpowiada za sterowanie ciepłym lub zimnym powietrzem od strony pasażera. Naczytalem się tu sporo, ale nigdzie nadal nie padła wskazówka, gdzie dokladnie tego szukać. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie zdejmować całej deski, bo to była by totalna porażka. Odłączyłem wtyczkę od wentylatora, żeby mieć ciszę i nasłuchiwałem, co i jak pracuje. Z lewej, sprawnej strony, kręcąc temperaturą na panelu, słychać pracujący GDZIEŚ silniczek i przy końcu cyklu pukanie. Czyli domykajaca się, pracująca klapa. Natomiast z prawej strony słyszę tylko brzęk silnika, ale żadnego odgłosu klapy i tu chyba pies pogrzebany. Problem, gdzie to namierzyć, gdzie dojrzeć. Widzę tylko 3 silniczki od strony pasażera, które pracują podczas regulacji kierunków nawiewu, ale nie od zmiany temperatury. To chyba tyle, co mogłem napłodzić. Raz zdejmowalem w życiu deskę rozdzielczą w seacie, do wymiany nagrzewnicy i była bardzo ubogo zbudowana, nie chciałbym tego robić ponownie, zwłaszcza w tym aucie. Dodam jeszcze, iż wyczytałem o resetowaniu klimatronika przyciskami AUTO+OFF. Dziwnym trafem, coś tam bzyczy, ale nie mam efektu w postaci samoczynnego nastawu obu stron, na temperaturę 23 stopnie, do którego powinno dojść po resecie. Rurki od nagrzewnicy obie gorące, więc ją wykluczam. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczką Opla Omegi B FL. Mam problem z parujacymi szybami. W deszczową pogodę nie jestem wstanie jeździć samochodem gdyż całe auto w środku jest zaparowane. Może ktoś powiedziec w czym szukać przyczyny i jak naprawic ten problem. :[?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinciak, przełącz nawiew z wewnętrznego na zewnętrzny, uchyl tez delikatnie szyby dla lepszej wentylacji.

Wymień filtr kabinowy i sprawdź czy nie masz mokrych dywaników..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W deszczową pogodę nie jestem wstanie jeździć samochodem gdyż całe auto w środku jest zaparowane

 

Po prostu jeździj z włączoną klimatyzacją - wtedy szyby nie parują.

 

 

 

 

od trzech dni walczę z rozpracowaniem sprawy braku ogrzewania z prawej strony.

 

Sprawdź , czy we wszystkich pozycjach nie ma ciepła ( nogi/szyby itp ) . Wygląda na to ,że poprzedni właściciel coś grzebał w panelu klimatronika i zerwał poprzeczne cięgło . Ciężko to założyć a strona pasażera wtedy leży i kwiczy.

 

 

 

 

wyczytałem o resetowaniu klimatronika przyciskami AUTO+OFF. Dziwnym trafem, coś tam bzyczy, ale nie mam efektu w postaci samoczynnego nastawu obu stron, na temperaturę 23 stopnie, do którego powinno dojść po resecie.

 

Nie powinno . Dzieję się tak tylko po zgaszeniu auta i dłuższym postoju.

Jak zgasisz auto z włączonym panelem klimy i na wyświetlaczu pojawią się 2 poziome kreski , to możliwe są błędy w układzie klimatyzacji.

 

Ps To co piszesz raczej nie ma nic wspólnego z klimą - usterka czysto mechaniczna.

Tam nie ma silniczków - jest tylko podciśnienie ( coś jak siłownik hydrauliczny ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego. W omie b FL są elektryczne, a ten który szukałem i o który pytałem, znajduje się najniżej, z owalną, plastikową osłoną. Doszedłem również, porównując obie strony, iż przy silniczku pasażera brakuje plastikowej prowadnicy, która odpowiedzialna jest za pracę wyżej umieszczonej klapy. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy doszło do pęknięcia prowadnicy, czy spadła z zaczepu. Jest bardzo ciasno, można tylko trochę namacać palcem i porównać pracę mechanizmów po obu stronach, lecz żeby to obejrzeć, naprawić przypuszczam, że niestety konieczne będzie zdjęcie całej deski. Chyba, że ktoś naprawiał to, wymieniał silniczek itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności