Skocz do zawartości

zapala się check engine opel corsa c 1.2


Gość OPELcorsa1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OPELcorsa1.2

Witam mam problem ze swoją Corsą. Mianowicie kupiłem ją dwa miesiące temu jako swoje pierwsze auto po jakimś czasie zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju lecz olej był w porządku, więc chodziło o ciśnienie oleju. Przejeździłem jakieś 300km z tą lampką i wczoraj odpaliłem auto normalnie odpalił lecz gdy ruszyłem zauważyłem że zegary nie reagują na gaz. Stanąłem zgasiłem silnik i w sumie nie wiedziałem co zrobić więc postanowiłem zawrócić do domu lecz silnik nie chciał odpalić i pokazała się kontrolka check engine udało mi się go odpalić na pych i dojechać do domu. Pytanie brzmi co mogło się stać? Muszę chwile poczekać aż uzbieram na mechanika i chciałbym wiedzieć co mogło sie stać i ile by mogło mnie to kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Po zapaleniu jakiejkolwiek czerwonej lampki nie można kontynuować dalszej jazdy bez diagnozy a szczególnie możliwości braku smarowania silnika . Czy dobrze rozumiem,Ty przejechałeś 300km nie ustaliwszy przyczyny i nie sprawdzając ciśnienia oleju ?

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Nie próbuj nawet uruchamiać silnika zanim mechanik nie ustali przyczyny. W najlepszym wypadku mógł się uszkodzić czujnik ciśnienia oleju, a co do reszty to wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPELcorsa1.2

a czy od awarii czujnika ciśnienia oleju zapala się kontrolka check engine ? po za tym nie da się odpalić auta więc po co próbować

Edytowane przez OPELcorsa1.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na podłaczenie sie komputera aby odczytać błędy to chyba masz kasę?

A potem będziesz decydował co naprawiasz

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Bagatelizując tego typu informację ze względu na bezpieczeństwo silnika komp mógł przejść w tryb awaryjny.

Już raz nie tylko próbowałeś ale odpaliłeś-na pych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nadaje sie na forum wrozbitow

zlales kontrolke oleju

teraz problem

oczekujesz diagnozy i wyceny na odleglosc ??

sory ale nie tutaj

 

zbieraj kase i szukaj kogos kumatego

 

to zamykam

szkoda czasu na zgadywanki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności