Skocz do zawartości

Remont silnika


Gość Marcin444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chce zrobić remont silnika i szukam kilku podpowiedzi. Otóż chodzi mi o chydropopychacze,czy opłaca się rozebrać je na części pierwsze, przeczyscic i wypłukać czy kupić raczej nowe. I będę też między innymi wymieniał paneweki korbowodow i moje tu pytanie jest takie czy przed montażem nowych panewek trzeba je czymś delikatnie przeszlifowac aby nie porysowaly wału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu nawet Opla nie masz.

 

Panewki smaruje się olejem silnikowym przed założeniem a nie szlifuje. Kto Ci takich głupot nagadał o szlifowaniu panewek ?

Średni koszt nowego popychacza to 20PLN a jest ich osiem.

Sam zdecyduj co zrobić bo dla jednej osoby to drobne a dla innej spore szarpnięcie kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczje na jego miejscu nie zabieral sie za meską robote. Hydropopychacz nawet nie umie napisac a jka panewki che szlifowac to pewnie nawet nei wie ze sa gorne i dolne i ze zamkami do siebie ma je skladac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperku te za 20 zeta to chyba za raz się odezwą (tak zasłyszane od mechaników).

 

Marcin - jak chcesz się zabrać za taką robotę to nie słuchaj kogoś tylko sobie kup książkę o silnikach spalinowych i poczytaj, dopiero wtedy zdecydujesz czy podołasz takiej zabawie, ale skoro panewki na korbach mają dość to główne będą podobne, nie wspominając o pompie olejowej oraz przytkanych kanałach oleju.

Wracając do szlifowania panewek - jak tak ci powiedział mechanik - to więcej nawet nie patrz w jego stronę, - szlifuje się wał (twardszy materiał ) - na panewkę lejesz olej inaczej przyklei się do wału i w ten sposób zatrzesz jedno i drugie czyli szmelc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wesoł, trochę za dużo się wymądrzasz, każdy może popełnić błąd w pisowni bo ma do tego prawo. A ty też popełniłeś kilka gaf pisząc do mnie ten post. I do twojej wiadomości to doskonale wiem że panewki są górne i dolne i ze mają zamki na które muszę uważać.

A jeśli chodzi o szlifowanie tych panewek to chodziło mi dokładnie o bardzo delikatne przetarcie krawędzi panewek które mogą mieć mikrozadry i porysowac wał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wesoł, trochę za dużo się wymądrzasz, każdy może popełnić błąd w pisowni bo ma do tego prawo. A ty też popełniłeś kilka gaf pisząc do mnie ten post. I do twojej wiadomości to doskonale wiem że panewki są górne i dolne i ze mają zamki na które muszę uważać.

A jeśli chodzi o szlifowanie tych panewek to chodziło mi dokładnie o bardzo delikatne przetarcie krawędzi panewek które mogą mieć mikrozadry i porysowac wał.

Kolego to nie tak jak myślisz.

Jak już kupujesz panewki to najczęściej są w opakowaniu i raczej w dokładnym wykonaniu, nic z nimi się nie robi oprócz tego co pisałem.

Innych bym nie kupował.

A druga sprawa - też pisałem wał jest wykonany z innego materiału dodatkowo utwardzonego powierzchniowo, a panewka najczęściej z blachy z wykładziną stopu łożyskowego. wykonanie dokładnie do danego typu rozmiaru wału.

Za to że się nic nie zatrze odpowiada film olejowy.

Pewnie słyszałeś że dawniej się panewki wylewało i skrobało - ale to nie te czasy, taniej wyjdzie kupić gotowe do danego motorka i jeszcze kwestia dobrania odpowiedniego stopu łożyskowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności