Skocz do zawartości

astra H z18xe dławi się, brak mocy.


grooby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoją Astrą h z18xe (od ok 12tys na lpg sterownik qbox plus wtryski barracuda) a dokładniej chodzi o to że jak wczoraj wracałem ok 300km Astra Zachowywała się trochę dziwnie raz była lekko przymulona a raz przyspieszała normalnie czy to na lpg czy na pb dodam że przy gwałtownym wciśnięciu gazu czułem lekkie szarpniecie . Dzisiaj rano odpaliłem samochód i okazało się że chodzi nie równo nie chciał się wkręcić na obroty o jakiejś jeździe nie było mowy po ok 30 sek. unormowało się ale gdy ruszyłem to był taki zamulony jak przełączył się na lpg było trochę lepiej ale dalej po wciśnięciu gazu na pb to zamula i zaczyna ciągnąc po ok 1 sek i też wydaje mi się że raz lepiej ciągnie raz gorzej. Odłączyłem przepływomierz nic nie dało dalej to samo. ogólnie wydaje mi się że na lpg lepiej przyśpiesza niż na benzynie. Co to może być? Dodam iż świece były wymieniane ok 30 tys temu czyli z 12 tys na gazie. Czy takie objawy mogą dawać zużyte świece ? Bo to jest dziwne że raz jedzie całkiem normalnie. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem wymieniłem świece i jeżdżę na PB i jak by lepiej. Od razu przyjrzałem się cewce i od dołu ma ślady pęknięć może to być też ta wina? ale bardziej zdziwiło mnie to że 3 świece miały biały nalot a jedna ta pierwsza od skrzyni biegów miała lekko brązowawy odcień co to może znaczyć ? coś z cewką czy np po ok 30 tys może po prostu się zużyła ? co do przerw były na wszystkich jednakowe. i mam pytanie jak można sprawdzić cewkę miernikiem ? ile na danym pinie powinna mieć z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam cewki nie pomierzysz.Raczej podmiana na inną sprawną i wtedy będziesz wiedział czy to była jej wina

Biały nalot moze świadczyć że masz za ubogo i przydałoby sie podregulować LPG

 

http://forum.motox.com.pl/silnik-f100/identyfikacja-mieszanki-po-kolorze-wiecy-t35932.html

Edytowane przez adam1954

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie w jaki sposób mogę opcom sprawdzić przepływomierz jakie wartości powinien mieć? bo tak myśle że albo przepływomierz albo ta cewka. Tylko jest dziwne że to zamulenie raz sie pojawia a raz nie raz przyśpiesza normalnie a raz tak lekko przymulony i nie mówię tu że np. 20km jest ok, tylko np jeżdżąc po mieście jak sie przyśpiesza to np raz idzie dobrze a raz ta lekka zamułka jest ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam sprawdziłem zamieszczam filmik jak to wygląda z tego wynika że to chyba nie jest wina cewki. Wygląda to tak:

 

proszę o podpowiedz bo chyba przepływomierz to nie jest bo się mieści. dodatkowo dziś wiozłem i akumulator rozłączyłem i zaczekałem do włączenia wentylatora i dalej to samo. Wydaje mi się że to może być jednak cewka ogólnie silnik chodzi jak by lekko co jakiś czas strzelał lekko w wydech i lekko nie równa praca. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać w opcomie jak pracuje EGR.

Spalania stukowego nie masz więc z cewką bym się wstrzymał.

W nocy zdejmij osłonę cewki popryskaj po cewke wodą i zobaczysz czy masz jakieś przebicia na masę.

Edytowane przez adam1954

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z18xe nie posiada EGR a co do spalania stukowego to co może być że czujnik spalania padnięty ? ale to by jakimś błędem siało a błędów nie ma. co jeszcze mogę sprawdzić ? nie mam niestety możliwości podmiany części :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności