Skocz do zawartości

Corsa D 1.2 szybki ubytek oleju


Gość Andrzej.62

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej.62

Co było powodem trzymania, 100% pewności niemożna mieć.

Bo mogły wszystkie zamulić się nagarem, powtarzam mogły.

Pierścienie jeżeli używa się odpowiedni olej i samochód eksploatuje się z głową, tak łatwo się nie zapiekają.

Większy wpływ na zmniejszenie zużycia oleju mogła mieć zmiana oleju na Valwoline Max Life.

Co by nie pisać, największy wpływ ma porządny remont silnika, tylko to ma jeden minusik,kasa.

Jestem po przemyciu odmy i pierścieni, teraz pozostaje kontrola zużycia oleju, mając nadzieje że nie będzie źle.

Tak jak pisałem - pożyjom uwidim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi pomogło i to dużo.Opisywałem tą zabawę w płukanie jakieś min 2 lata temu. Do tej pory żadnej zmiany na gorsze.Ale faktem jest że Valvoline cały czas w użyciu..

Felicja 1.3 2000 r była moja teraz córki od wymiany do wymiany na Lotosie i po tych 10 tys bo tak córka robi rocznie znika ok 0.5 l.Więc moja jest żarłokiem oleju.Ale uznałem jednak że to norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

W krótkim okresie czasu od zakupu Corsy, jak do tych wszystkich mniejszych i większych bolączek doszedł by jeszcze apetyt na olej, uznam zakup trzeciego z kolei Opla za błąd, którego więcej nie popełnię .Pomimo że, z wcześniejszych Kadeta i Astry byłem zadowolony.

Nie potrafię z obojętnością użytkować samochód który, nie jest w pełni sprawny,nie daje mi to spokoju. To co czytam o normach zużycia oleju Opla jest dla mnie negatywnym nieakceptowanym zaskoczeniem .

 

BMW 2D 2008r 225tys. wymiana co15tys.0W30.

VW T4 2,5D 1999r 340tys. wymiana co 10tys. 5W40 syntetyk - w obydwóch samochodach zużycie olejów nawet na bagnecie niezauważalne, a co tu dopiero mówić no normie Opla 0,7L na 1000km masakra.

Kojarzy mi się ta norma z normą ruskiego dwupłatowca w którym pomiędzy tłokiem a cylindrem mogła się mysz prześlizgnąć.Tylko że te dwa silniki dzieli otchłań lat produkcji.

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zalałem Max Lifem. Na Mobil Peak Live 5W50 bo takim był zalany gdy kupiłem Mery zużycie było 200ml na 250km. Zmieniłem na GM 5W30 i to samo.Po płukance naftą mam teraz 300ml na 1300-1500km W zależności gdzie jeżdżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Dziękuję.

Chciałem się dowiedzieć w jakim stopniu jest to zasługa płukania, a w jakim zmiany na Max Lifem

Jeżeli obydwie rzeczy były wprowadzone i zmienione jednocześnie to się nie dowiem.

Jeszcze jedno, zauważasz jakieś objawy obecnego zużycia oleju np. po porannym odpaleniu czy przygazówce...

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności