Skocz do zawartości

corsa D x14xep problem z odpalaniem


Gość piodur19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem od kilku dni z oplem corsą D z14xep. Zauważyłem że po nocy nie odpala auto za pierwszym razem tylko najczęściej za drugim. Gdy silnik jest letni też zdarzą się że odpali dopiero za drugim razem. Gdy auto jest rozgrzane to pali od kopa. Co może być powodem takiego zachowania samochodu? przecież na dworze nie ma jeszcze mrozów a tu takie cyrki z rana.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Marcin poczytaj co potrafi zrobić zła regulacja LPG .I ile się trzeba namęczyć aby zrobić konkretną regulację.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie wyregulowany LPG jest wtedy gdy jest regulowany na korekty.

Po drugie to masz za duże dysze i przez to za niski mnożnik.Dysze do zmniejszenia.Tej instalcji duużo brakuje do normalności a nie mówiąc już do ideału.

Przeczytaj instrukcję staga jaki powinien był prawidłowy mnożnik.A potem jedź do gaziarza i każ zmienić dysze i aby wyregulował LPG na korekty benzyny.I zdziwisz się gdy zobaczysz ile błędów przy regulacji zrobił gaziarz.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954 nie obraź się, ale widzę że pozjadałeś wszystkie rozumy, a tak naprawdę nie umiesz odpowiedzieć na mój problem z odpalaniem na paliwie po nocy. Śledzę forum opla już długi długi czas i w każdym temacie piszesz swoje wywody, ale nie możesz trafić z problemami użytkowników jakie opisują tylko odwracasz kota ogonem i wymyślasz inne cuda. Tłumaczę jeszcze raz, że to nie będzie wina gazu bo przed montażem problem też występował podczas porannego odpalania i to może nawet częściej. Podmieniałem czujniki, temperatury płynu, temperatury powietrza dolotowego, wymieniłem świecę i podmieniałem całą listwę zapłonową, do tego czyszczenie przepustnicy i EGRa.

Edytowane przez piodur19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja widzę po mapie Staga że masz skaszanioną regulację LPG.Ale skoro ty wiesz lepiej to przepraszam ze próbowałem ci pomóc.

 

 

 

 

świece zostały wymienione 2 tygodnie temu na oryginalne GM i problem cały czas ten sam

 

 

.

 

Witam Mam problem od kilku dni z oplem corsą D z14xep. Zauważyłem że po nocy nie odpala auto za pierwszym razem tylko najczęściej za drugim. Gdy silnik jest letni też zdarzą się że odpali dopiero za drugim razem. Gdy auto jest rozgrzane to pali od kopa. Co może być powodem takiego zachowania samochodu? przecież na dworze nie ma jeszcze mrozów a tu takie cyrki z rana. Pozdrawiam

 

 

Gdzie w tych tekstach masz napisane że tak samo było przed założeniem LPG.?

Jak na razie to nie wielu masz chętnych do pomocy.Jak umiem to próbuję ci doradzić.Auto jest u ciebie więc twój problem jest podpięcie i sprawdzenie parametrów silnika na zimnym.Ale jeżeli według ciebie naprawa polega na wymianie klamotów to szacun.

Gdy pobawisz się w strojenie LPG kiedykolwiek to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności