Skocz do zawartości

Astra J - problem ze wspomaganiem elektrycznym


Gość pieknyiro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim i każdemu z osobna.


Wysypało mi się wspomaganie elektryczne (maglownica) w Astrze J Sport Touring 1.7 cdti. Do silnika i modułu znalazła się woda. Moduł zgnił a silnik się spalił. Wynikiem było brak możliwości uruchomienia silnika spalinowego w samochodzie i wiele kontrolek mrugało. Wnioskuje, że szło jakieś zwarcie. Nie mogłem się opcomem połączyć z wieloma modułami w samochodzie. Znalazłem drugą maglownice o tych samych numerach i wersji z tego samego roku produkcji czyli z 2013. Wymieniłem sam silnik z modułem i przekładną ślimakową. Cały ten komplet wkłada się na listwę i przykręca się 3 śrubami. Problem z diagnostyką za pomocą opcoma się skończył, ale dalej świeci mi się kontrolka że jest problem ze wspomaganiem. Jak wchodzę w moduł wspomagania to się z nim łącze. Jak wchodzę w moduł to wyświetla mi się VIN z poprzedniego auta, a nie z mojego auta. Pokasowałem błędy. Został mi jedynie błąd C0554-5A. Co oznacza, że ma problem z identyfikacją VIN.

Co robię nie tak? Trzeba zaprogramować na nowo moduł? Może jakoś trzeba ten moduł zrestować, żeby pobrał dane z głównego kompa?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł trzeba zaprogramować do auta. Sam raczej tego nie zrobisz a w serwisie nie wiem czy jest możliwość zaprogramowania używanego modułu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedz. Też mi się tak wydaje. Chociaż. wg firm regenerujących maglownice usłyszałem, że wsadzasz i chodzi.

Trochę mnie to zmyliło. Ale to trzeba zaprogramować. Znalazłem coś takiego.

 

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-j/steering/power_steering_system/repair_instructions/power_steering_assist_motor_replacement/

 

Może się to komuś przyda. Jak będzie miał ktoś podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
Gość afro1666

Witam,

Dziś zauważyłem że woda mi się leje na maglownice ( astra j 1.7 CDTI)

Leje się z Takiego plastikowego pudełka przymocowanego do grodzi.

Chyba tak nie powinno być , ktoś ten temat już przerabiał?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności