Skocz do zawartości

Antena do wymiany ? Corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie, od jakiegoś czasu gdy jadę to na radiu (bez różnicy jaka stacja) słychać takie "cykanie", jakby zakłócenia i nieczyste granie . Jak stoję to zazwyczaj jest ok .dodam że na CD nie dzieje się to więc na pewno to coś z radiem/antena. antena (bat) jak ja "zegne" w stronę bagażnika to przestaje grać . Wykrecalem ja i patrzyłem to jedyne co mnie zdziwiło to że miała na gwincie taki niebieski nalot . Kupię i sprawdze nowy bat ale może ktoś miał coś podobnego. Wolałbym nie mieć opcji wymiany czegoś głębiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Zakładam że radio nie straciło czułości.

Sprawdź połączenie wtyczki antenowej z radiem, jeżeli połączenie jest ok,sprawdź przejście gorącej żyły przewodu ant. łączącego wtyczkę antenową i gniazdem gwintowym bata.

Jakę długość ma Twoja antena ?

W Polsce ze względu na małe zagęszczenie nadajników bet musi mieć min. 40cm.

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w aucie nie ma niczego podłączonego. Były wymienione głośniki ale to rok temu i grało wszystko ok . Ostatnio mi jeden głośnik nie chciał grać to odkrecilem caly element od drzwi, okazało się że coś tam nie stykalo i jest ok . Co do radia, to gdzie i jak sprawdza się czy jest odpowiednie podłączenie w kontekście anteny ? Sam bat jest oryginalnie chyba od nowości, nie jest za długi, rzeklbym że ma od 20-30 cm .nie mierzylem. Tak jak napisałem wcześniej na gwincie zauważyłem taki niebieski nalot, jak lakier,albo atrament.

Edytowane przez 90tomash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Najprościej, wykręć bat zamiast niego dołącz ok 50cm zwykłego przewodu jednożyłowego i sprawdź czy radio odbiera czysto więcej stacji, tylko nie kładź tego przewodu na metalowy dach niech ktoś go przytrzyma w powietrzu..

Jeżeli tak, kup za grosze bat 40cm i po kłopocie.

Ja też musiałem zamienić na 40cm i problem z odbiorem rozwiązany.

Żeby sprawdzić połączenie wtyczki ant.z radiem trzeba wymontować radio z konsoli- rzadka przyczyna.

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się przyjrzałam i bat mam jednak taki ok 40cm ... Na postoju radio gra czysto. Jak wezmę bat i zegne w stronę tyłu czyli jakby do siebie to urywa się sygnal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej.62

Czytałeś co pisałem o nadajnikach w Polsce?

Bat za względu na max. zysk (zasięg) ma być na pozycji max. w pionie, poco go kładziesz .

To normalne że, wtedy dużo gorzej (słabiej) odbiera. Dach jest z blachy - ferromagnetycznej, a więc jest ekranem dla fal elektromagnetycznych.

Jeżeli na wyprostowanym bacie OR bobrze odbiera, to niema czego szukać.

Jeżeli jest inaczej i jest uszkodzony bat np.(w połowie przerwany rdzeń) to pisałem jak sprawdzić za pomocą przewodu.

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności