Skocz do zawartości

Przyciski sterowania na kierownicy - brak reakcji


Gość strusiu007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strusiu007

Witam. Miesiąc temu kupiłem Astrę H Kombi od handlarza. Niestety, moje przeoczenie - nie sprawdziłem czy sterowanie na kierownicy działa i jest klops. Po kilku dniach dowiedziałem się od sprzedającego, że wymienił kierownicę na nową, bo poprzednia była powycierana.

Nie reagują przyciski po obydwu stronach, chociaż są ładnie podświetlone. W tygodniu byłem podpiąć auto pod OP COM. Jedyny błąd jaki się pojawił to B3055-00 Problem z kluczykiem z transponderem. OP COM nie wykrywał wciskania przycisków

Wczoraj wymieniłem przyciski na nowe, razem z całą ich wiązką i nadal zero reakcji. Nowe przyciski i wiązka na 200% działają. Nie mam najmniejszych problemów z klaksonem, światłami, podświetleniem deski, kierunkowskazami. Tempomat również działa poprawnie. Zastanawiam się, czy w tym aucie w ogóle powinno być sterowanie z kierownicy czy handlarz po prostu założył taką kierownicę jaką miał pod ręką i tym mnie zmylił. W załączniku pełne rozkodowanie po VINie.

Wnętrze kierownicy wygląda tak:

06291751e90b95femed.jpg

 

Układ CIm z auta:

 

54f002c4ec0443afmed.jpg

 

Czy macie pomysł, czego to może być wina? Gdzie jeszcze warto zajrzeć i sprawdzić ? Czy to auto fabrycznie miało w wyposażeniu sterowanie ? Ewentualnie czy jest tu ktoś z Łodzi i okolic, który za opłatą potrafiłby to raz a porządnie ogarnąć ? Proszę o pomoc bo już ręce mi opadają...

nowa aśka po vin.pdf

Edytowane przez strusiu007

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica ze sterowaniem wsadzona na sztukę ;)

Według VIN masz najprostszy wyświetlacz który nie obsługuje sterowania w kierownicy.

Skoro już tyle zainwestowałeś to potrzebujesz wymienić wyświetlacz na min BID i aktywować sterowanie.

Na PW wyśle ci numer do mojego kolegi, jest z twoich okolic.Ogarnie ci wszystko profesjonalnie za rozsądne pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lolopolozo

Jeśli masz TID i CD30 to bez problemu aktywujesz sterowanie w kierownicy.Nie słuchaj tego co piszą inni bo nie mają o tym pojęcia .

Jak nie masz daleko do Warszawki to ci to aktywuję . :tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio CD30. A nie da rady aktywować tego sterowania bez wymiany wyświetlacza na wyższy model ?

 

Dobrze ci napisałem wymień sobie na wyższy wyświetlacz i przy okazji będziesz miał komputer pokładowy którym można sterować lewą rolką na kierownicy.

W przypadku tida będziesz z rolki obsługiwał tylko radio głośność i stacje.

Koszt wyświetlacza BID z ramką od 30zł plus logowanie/programowanie a wrażenia zupełnie inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość strusiu007

 

Dobrze ci napisałem wymień sobie na wyższy wyświetlacz i przy okazji będziesz miał komputer pokładowy którym można sterować lewą rolką na kierownicy.

W przypadku tida będziesz z rolki obsługiwał tylko radio głośność i stacje.

Koszt wyświetlacza BID z ramką od 30zł plus logowanie/programowanie a wrażenia zupełnie inne.

W weekend się za to wezmę. Bardziej martwi mnie fakt, że przy obecnie zamontowanym TIDzie nie działa też rolka od sterowania radiem, pomimo, że byłem u magika niedaleko i opcomem ponoć wszystko aktywował....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem wyświetlacz GID, co prawda nie jest jeszcze zalogowany, ale przyciski dalej nie reagują. Zastanawia mnie, czy skoro mam Astrę sprzed liftu to czy wkład we wnętrzu kierownicy nie powinien być ten laminowany ? Czy to może mieć wpływ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności