Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu + przeskok iskry na cewkę


Gość Pi3truchaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pi3truchaa

Witam. Mam taki problem.

Kupiłem signuma w lutym. Do tego czasu wszystko idealnie chodziło, spalanie gazu nie całe 11litrów, nie bierze oleju dalsze trasy przy ciągłej pręskości 100-150 to dla niego pryszcz. Przyjemnie mi się nim jeździ,

 

Ale do rzeczy...

 

 

 

Dwa tygodnie temu zauważyłem, że mój signumek zaczął sobie podszarpywać.

Następnego dnia podczas drogi ( prędkość ok. 120 ) zauważyłem, że zaświeciła się kontrolka "check engine" oraz w aucie zaczęły falować obroty na luzie a przy ruszaniu zaczął się dławić, dusić, kaszleć, prychać, nie spalał benzyny, nie spalał gazu. A kiedy stał na luzie z wydechu było słychać takie puste pukanie. Podczas próby jazdy auto wkręcało się na obroty tak wolno,że nawet ciężarówka mnie wyprzedzała.

Niezwłocznie pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika

 

Kiedy mechanik wyjął cewkę zapłonową od razu zauważyliśmy, że na drugim cylindrze na cewce jest przepalenie od iskry. Tak jak by był sprzeskok na ściankę od wewnątrz.

Po czyszczeniu okazało się, że jedna świeca jest zepsuta.

 

-Od razu zostały wymienione świece Irydowe na nowe świece cztero-elektrodowe NGK

- w celu uniknięcia większego kosztu kupiłem cewkę na próbę ( oryginalną ) z takiego samego signuma, identyczną, te same oznaczenia firma. Tylko, ze używaną. Na niej nie było widać żadnych śladów iskry, czysta, nie brudna.

 

 

 

Dzisiaj zaświeciła mi się "check engine" i mój samochód zaczął delikatnie podszarpywać tak przy przyśpieszaniu.

 

 

Spotkał się ktoś może z takim problemem ? czy coś może jeszcze powinniśmy sprawdzić? Czy to ma coś współnego z sonda lambda?

Edytowane przez Pi3truchaa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieci się kontrolka trzeba odczytać błędy.Nie musi być ponownie ta sama usterka.Teraz możesz mieć coś innego.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie powodem szarpania był wtryskiwacz gazu. Po wymianie wszystko śmiga jak należy. Najlepiej podmienić wtryskiwacz i zobaczyć na którym cylindrze pokaże się wypadanie zapłonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pi3truchaa

Rozumiem. Cewka używana została kupiona tylko do sprawdzenia.

 

Zamówię nową cewkę i zwykłe irydowe świece i wtedy zobaczę jak to będzie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności