Skocz do zawartości

szarpanie i zgrzytanie doradźcie coś bo już nie wiem....


Gość marbas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie, nie mogę poradzić sobie z usterką...

Coś zgrzyta, szarpie i kopci. tzn. za każdym zgrzytnięciem szarpnie i zakopci...

 

usterka pojawia się od czasu do czasu, trudno przewidzieć kiedy. Zawsze jednak przy dodawaniu gazu (przyspieszaniu),

obroty bez znaczenia,

prędkość bez znaczenia,

bieg bez znaczenia,

ciepły/zimny bez znaczenia,

komputer czysty (brak błędu),

EGR czysty,

spalanie ok 5-6l/100km,

obroty równe,

 

silnik Z17DTL, rok 2005, przebieg 175...

 

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale usterka zbiegła się w czasie z wymianą rozrządu, oleju, i filtrów (olej,paliwo,kabina).

Wyglądało to tak że po kupnie samochodu jeździłem miesiąc i wszystko niby ok. wymieniłem rozrząd, olej, i filtry(podobno tak się robi) i masakra.

 

nagrałem nawet filmik(jakość kiepska ale słychać wyraźnie).

 

 

Dzięki i Pozdrawiam

T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopci z wydechu, szarpie silnik (tak myślę), klimę mam, robiłem przegląd tej klimy, wymieniałem nawet chłodnicze ale nie zauważyłem różnicy... jak szarpało tak szarpie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem mechaniczny (pomiar kompresji by się przydał) a może być że któryś wtryskiwacz podlewa.

Co z olejem?Bierze?No i rozrząd można sprawdzić czy jest w porządku i jak to zrobił fachowiec.Czy wymienił wszystko jak należy.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie ubywa ani nie przybywa... każdy kolejny mechanik u którego byłem zaczynał od sprawdzenia rozrządu i podobno jest ok.

Może podjadę do serwisu opla Euromarket na Jana Pawła w Krakowie ciekawe ile za taką diagnostykę wezmą...

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktor51194

Kopci gdzie?Z wydechu czy pod maską.?Szarpie rozumiem że silnik?Masz klimę?

kopci z wydechu podczas tego szarpnięcia , klima jest ( może to nie związane z tym,ale myślę,że warto napisać , mam do wymiany chłodnicę klimatyzacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowaniem wszystko OK?. Miałem coś podobnego jak miałem zepsute ładowanie (regulator napięcia, napięcie skakało od 10 do 16 V) na biegu jałowym na wolnych obrotach odcinało mi na chwile jeden z wtryskiwaczy i właśnie wtedy miałem takie zgrzyty i trzęsło budą. Warto sprawdzić wtyczki od wtrysków może któraś nie kontaktuje i daje znaki podczas jazdy po nierównościach.

 

 

Albo to może być także wentylator od klimatyzacji... jest on zaczepiany do chłodnicy od dołu na takie zaczepy metalowe , które trzeba zacisnąć zbić młotkiem i śrubokrętem w celu zaciśnięcia, jak się poluzowało to też może wydawać różne dźwięki i szarpie budą.

Edytowane przez jihn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności