Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zima 2016/2017, Nowe opony dla Maryśki

nikian wrd4 goodyear ultra grip 9 continental ts860

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   Kazimierz87

Kazimierz87
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.6 100KM
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 12 październik 2016 - 19:35

Widzę, że ostatecznie zdecydowałeś. Napiszę tylko, że to dobry wybór : SMILE : Kupiłem w ub. roku WR D4 do nowej Merivy i jestem z tych opon bardzo zadowolony. Przede wszystkim komfortowe i BARDZO ciche. Nie wiem nawet czy nie lepsze od fabrycznych Michelin Energy Saver, na których auto śmiga w lecie... Na śniegu i lodzie, którego w zimie nie było zbyt wiele też zachowywały się rewelacyjnie. Próbowałem różnych gwałtownych manewrów i nawet ESP się nie załączyło. Przed zakupem wyczytałem, że to pierwsza opona zimowa, która w klasie przyczepności na mokrej powierzchni otrzymała ocenę A.

Opony zakupione , niebawem zakupię felgi  i jestem przygotowany do "zimy" .... 

Czytałem sporo pozytywnych opinii o tych oponach i myślę że ja również się nie rozczaruję ...

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   menelki

menelki
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 14 październik 2016 - 13:59

Ja zakupiłem polskie Dębice Frigo 2. Mam nadzieję, że się sprawdzą.

• 0

#13 OFFLINE   biere

biere
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:Opel Vectra C
  • Inna marka:VW
  • Silnik:tdi

Napisano 15 październik 2016 - 09:14

Porównywalne do Dębicy są Striale ale moim zdaniem lepsze. Wulkanizator mówił mi że produkuje je w Serbii koncern Michelin. V903 Yokohama też niezłe są a kosztuję ok. 230zł. Więc nie dużo więcej niż Dębica.

• 0

#14 OFFLINE   cwany

cwany
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Silnik:Z16XEP

Napisano 20 październik 2016 - 20:32

Yokohamy to dobre opony na cały okres zimowy - miasto i poza nim, śnieg i mokre drogi. Wg mnie są bardzo uniwersalne, sprawdzają się w każdych warunkach

Dębice są znakomite na pluchę i śnieg, może nawet lepsze na te warunki niż Yokohamy - ale jak tylko robi się powyżej 6-7 stopni nie da się na nich jeździć.

Na lodzie żadna opona sobie dobrze nie poradzi...

• 0

#15 OFFLINE   biere

biere
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Model:Opel Vectra C
  • Inna marka:VW
  • Silnik:tdi

Napisano 02 listopad 2016 - 23:07

Dębica moim zdaniem sprawdza się jako przecinak wysokiego śniegu. Ma agresywny bieżnik. Ale pagnę zauważyć że od kilku lat nie widziałem dużo śniegu. Bez śniegu rzeczywiście średnio się spisują i przy ciepłej aurze robią się głośne.

W yokohamach etykieta na mokrym ma poziom C więc przy tej cenie to bardzo dobry parametr i to by potwierdzało wyniki testów że opona bardzo dobrze wychodzi z poślizgów.

• 0