Skocz do zawartości

1.9 cdti 150km temperatura


Gość kubakca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem ze temperatura się dziwnie podnosi wskazówka dochodzi do pionu a czasem nawet troszkę dalej termostat wymieniony jakiś 20 tys km temu razem z płynem... Z tego co zauważyłem to wiatrak się też nie włącza dopiero jak włączę klimę. Po podłączeniu komputera brał błędów. Co o tym sądzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A jak kolega miał podłączony do komputera diagnostycznego to dlaczego nie porównał temperatury ze wskaźnika z tym jaki idzie do sterownika silnika?

Wskaźnik wcale nie musi pokazywać właściwej temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam inne pytanko, na postoju odpalony silnik stoi temperatura między 90-92 stopni a w czasie jazdy to 84-86 stopni temp. Czy to normalka czy nie tak z nim?

Silnik 1.9 CDTI 150km po lifcie 2007r

Edytowane przez reserved

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kubakca

U mnie też tak właśnie jest ale dziwna sprawa bo nigdy nie włącza się wentylator temp. sama spada nawet podczas stania w korku, ostatnio sprawdzałem na krótko po odpięciu czujnika temp. i złączeniu styków we wtyczce wentylatory działają więc kupiłem nowy czujnik ale dalej się nie włączają ale auto się nie przegrzewa na desce max 93 c jak jade to okolo 88

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam podlacze sie do tematu. Pacjent astra h 1.3cdti. Dzis temp na dworzu 16*. Przejechalem w korkach ok 9km. Wylaczylem silnik i wentylator chodzil jeszcze ok. 2min(jechalem na klimie ustawionej na 21 stopni i 2 biegu). Nigdy wczesniej nawet w upaly mi sie to nie zdarzylo. Dlatego sie zestresowalem. Potem jeszcze raz taka sama trasa ale bez korkow i klimy i po zgaszeniu silnika wentylator nie chodzil. Oprocz tego mam pytanie odnosnie temp silnika w czasie jazdy jest 82-85*. Czy jest ona ok? Czy tym wentylatorem powinienem sie martwic?

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może takie problemy robić czujnik ciśnienia klimy.

Źle odczytał wartość ciśnienia za dużą i włączył wentylator aby schłodzić

Ale to już bardziej doświadczeni mogą potwierdzić lub nie .

Myślę mimo tego że warto podjechać do klimiarza aby go sprawdził.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie duzo tych czujnikow i nawet drogie nie sa. Ciezko samemu wymienic taki czujnik? Ludzie z drugiej strony znow pisza ze te czujniki sie nie psuja

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik na klimie czyli presostat odpowiada za wlaczenie wiatrakow gdy klima pracuje. Jest to wlacznik trojfukcyjny. Mozna go podmieniac nawet z innego auta na szybkiego gdyz odkrecenie jego to nie powoduje rozszczelnienie ukladu. Aczkolwiek tu nie bedzie on robil problemu bo jak piszesz ze po wylaczeniu jeszcze wiatraki chodza to nie wina ukladu klimy i wszystkiego co jest na niej. Tu wina ukladu chlodzenia silnika czyliod czujnikow temp po modul sterujacy wiatrakami i kabloteke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności