Skocz do zawartości

Bardzo szybko i mocno tworzy się para na szybach


Gość Kuba142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jetem posiadaczem opla astry F, 1.4 pojemność w samej benzynie, być może problem z parowaniem szyb występuję praktycznie w większości autach, to uważam, ze mój problem jest jakiś inny, albo taki, z którym nie mogę sobie poradzić.

 

Otóż, mamy pogodę jesienną, jest zimno, mokro, bardzo wilgotno, normalną rzeczą jest to, że parują szyby, prawda? ale np brat ma forda i tam nie paruja szyby w ogole.

 

Gdy tylko silnik się nagrzeje, i zaczne wprowadzać ciepłe powietrze do kokpitu, natychmiast wszystkie szyby są zaparowane, bez wyjątku, włączenie zimnego nawiewu pomaga tylko przez chwile, i zazwyczaj para schodzi z przedniej szyby, i przednich bocznych.

 

A jak wlącze na chwile ciepłe, aby ogrzać kokpit, problem znów się powtarza i jest on cholernie uciążliwy.

 

Panowie i Panie, to nie jest normalne....

 

Spowodowałem ostatnio stłuczkę moja aterką, bo były tak szyby zaparowane, że nie widzialem dobrze drogi i lusterek...

 

Płyn chłodniczy nie ucieka ze zbiorniczka raczej, nie zauważam jakichś braków, nie ma mokrej podłogi, czy elementów bardzo wilgotnych w aucie.

 

Wiecie może, jak sobie uporać z tym w oplu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy suchy?

Wato sprawdzić choć jak pamiętam to w Corsie B też miałem notoryczny kłopot z parowaniem szyb i nawet nowy filtr niewiele zmieniał.

Dopiero w Vectrze o tym zapomniałem ale tylko dlatego że był tam klimatronik.

 

Tu masz poradę http://www.motofakty.pl/samochody/opinie/opel/astra/opinia/14361.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr nowy, ale dziś sie wkurzylem i zdjąłem plastiki podszybia, pojrzałem na filtr i patrze, a ten po bokach, przy tych gąbeczkach był mokry, uszczelka się odkleiła, taka cienka przy pierwszy plastiku, takim który nie jest skręcany.

 

Odtłuściłem to i skleiłem, niestety kropelką, bo tylko to miałem w posiadaniu.

 

Gdy spojrzałem w ten mechanizm zasysania powietrza, to faktycznie jest tam dużo jakiegoś syfu, a więc po niedzieli się wezme i rozbiore całe podszybie, wyczyszczę, zobacze efekt.

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinno pomóc, u mnie przez bardzo mocno zanieczyszczony filtr kabinowy auto w ogóle nie grzało podobnie było z zaparowanymi szybami tylko gdy zauważyłem że mam problem z parą od razu filtr wymieniłem, napisz potem jak u Ciebie to zadziałało.

 

Post to nie miejsce na reklamę.

Usunąłem/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności