Skocz do zawartości

Astra G z16xe gaśnie po nagrzaniu


Gość Sedit

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny problem z samochodem. Tym razem gaśnie po nagrzaniu. Czasami nie odpala nawet na zimnym silniku. Przebieg 140tyś. km.

 

Brak błędów na ecu,

Styki przeczyszczone,

Akumulator naładowany,

Bęzyną zatankowany,

Olej, filtry i świece wymienione,

 

Podczas napadów Asi, silnik wydaje odgłosy jakby paliwa nie dostawał.

Po włączeniu załonu czasami zapala się kontrolka silnika i oleju (Jak się nie zapali, to i samochód nie odpali)

 

Winą obarczam ECU. Leży na stole i czeka na przelutowanie, ale zanim się za to wezmę, proszę Was o potwierdzenie, lub zaprzeczenie mojej diagnozy.

 

To moja pierwsza astra na bęzynę. Jak się nie uda wracam do diesla ;)

 

Edit: Nie dopadłem jej jeszcze z komputerem kiedy odpalał bez problemów.

Jak już odpalił, nie trzeba było jej o nic prosić (poza tym by nie zgasła).

Edytowane przez Sedit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/74034-dym-z-kolektora-z17dtl/?do=findComment&comment=613114

 

Najpierw dokończ ten temat i podziel się jak należy z resztą forumowiczów co wymodziłeś z tamtym autem a potem postaramy ci pomóc z tym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrorobione. Poprzedni samochód trafił na złom gdyż koszta naprawy przewyższyły wartość samochodu. Ja natomiast wróciłem do znanej mi i lubianej Astry G z silnikiem 1.7 DTI. Po roku czasu zachciało mi się czegoś w bęzynie. To była zła decyzja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak zła decyzja co do auta jak niefortunny zakup.

 

 

Po włączeniu załonu czasami zapala się kontrolka silnika i oleju (Jak się nie zapali, to i samochód nie odpali)

Stacyjkę wykluczyłeś w tym przypadku?

 

 

 

Brak błędów na ecu,

Czym było sprawdzane?

 

 

 

Podczas napadów Asi, silnik wydaje odgłosy jakby paliwa nie dostawał.

Sprawdzałeś na listwie podczas tych fochów astry czy jest paliwo w listwie.Po naciśnięciu na zaworek powinno trysnąć paliwo.

Ale ciekawe jest jakim cudem jeżeli nie oświecą się kontrolki po zapłonie to kręci rozrusznikiem?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Winą obarczam ECU. Leży na stole i czeka na przelutowanie, ale zanim się za to wezmę, proszę Was o potwierdzenie, lub zaprzeczenie mojej diagnozy.

 

To moja pierwsza astra na bęzynę. Jak się nie uda wracam do diesla ;)

 

 

Spróbuj polutować- powodzenia życzę, a tak na poważnie oddaj fachowcom do sprawdzenia-choć i to nie gwarantuje sukcesu.

Zainteresowałbym sie jeszcze czujnikiem wału

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane było Launch x-431IVX

 

Miałem na podmiankę ECU, immo i stacyjkę, niestety wadliwą.

 

Po zdjęciu osłony ECU stwierdzam iż był on już w naprawiany.

 

 

 

Ale ciekawe jest jakim cudem jeżeli nie oświecą się kontrolki po zapłonie to kręci rozrusznikiem?

Zimne luty na sterowniku? Brak było tylko tych dwóch wymienionych przeze mnie kontrolek. Reszta jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ma racje stacyjka w pierwszej kolejności do sprawdzenia.

 

Pisalem Ci od lutów trzymaj sie z daleka, bo i tak tego nie przelutujesz,

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stacyjka ok.

 

Byłem na lokalnym złomie w celu znalezienia sterownika. Pech chciał, że do mojego modelu brak na stanie.

Pytanie: czy steronik z 8v będzie pracować z 16v ? Może da się dobrać inny zamiennik?

Mój na numer: 12249831

Edytowane przez Sedit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności