Skocz do zawartości

Astra G z16xe gaśnie po nagrzaniu


Gość Sedit

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy zestaw zakupiony. Immo, Ecu i pestka.

Nowe objawy. B3040 i B3059. Wspomaganie czasami działało podczas holowania. Rano sprawdzę jeszcze wtyczki, przeczyszczę styki i sprawdzę błędy.

Dopiero go pod dom sprowadziłem. Osoba mnie holująca zgubiła mnie po drodze. Później zostałem zaciągnięty na autostradę. Dzień pełen przygód.

 

 

 

Drahe, masz na myśli "przeszczep" pamięci eeprom, czy coś bardziej zawiłego? Mój programator jest już w drodze, ale traktuje to jako ostateczność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie trochę. Błędy podane przeze mnie są efektem słabego akumulatora. Nowy sterownik jest z astry 1.4. Brak komunikacji między immo i ecu.

 

Jutro poszukam jakiegoś ecu i poćwiczę lutowanie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się polutować, ale w procesie chyba spaliłem ecu i na pewno lutownice. Samochòd udało się zamienić (z drobną dopłatą) za taki sam, tylko silnikiem diesla.

 

Problem polegał na braku dostępu do drugiego ecu. W serwisie opla dowiedzialem sie, ze tylko 2 inne numery sterownikow beda pasować do tego nadwozia. te co były dostępne na ebay przekraczały wartość samochodu.

 

Podziękowania dla wszystkich pròbujących pomòc. Szczegòlne podziękowania dla mk5 ktòry wielokrotnie służył pomocą.

Pozdrawiam i widzimy się w dziale diesla ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem polutowałes? Tega ponoć nie da sie polutować, ja nie próbowałem, zaden elektronik nie chciał mojegonaprawić-a ten co sie podjął ...nie dał rady.

Diesla z17dtl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to ładnie, ale trzyma się dobrze. Dla pewności musiał bym jeszcze podmienić kondensatory (te małe janobrązowe przy stykach) bo przynajmniej jeden ucierpiał podczas lutowania.

c599e21e59971b0a83d654ea8cf26cdd.jpg

 

Cały sekret polega na lutowaniu bez udziału tlenu. Przy tak małych elementach jest to piekielnie trudne. Najlepiej zalać to albo kalafonią w płynie, albo olejem silikonowym. Jestem w stanie uwierzyć że żaden elektronik się tego nie podjął. Sam spędziłem nad lutowaniem tego półtora dnia. W oczach mi się już od tego mieniło. Nigdy więcej nie podejmę się podobnej operacji.

 

"Nowa" astra g z silnikiem 1.7 dti, jako samochód tymczasowy i Vectra C 1.9 cdti z wyciekiem chłodziwa na "warsztacie".

Jakby ktoś miał jakieś pytania odnoście lutowania ECU na własną rękę, z chęcią odradzę takie zabiegi dając za przykład moje złe doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sie nie lutuje zwykła lutownica z tego co wiem.

DTI, tam tez te sterowniki które lubią sie psuć, obyś znów nie musiał się brać za lutowanie.....

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Mnie chyba również dopadł problem z ECU, gdyż po zagrzaniu silnik gaśnie i nie idzie go odpalić ani na PB ani na LPG. Gdy ostygnie pochodzi chwile i znowu zgaśnie. Błędów brak.

Gdzie jest te ECU i czy demontaż jest prosty. Może wyśle go d o jakiegoś magika od lutowania.

Pacjent to Meriva A z16xe.

Edytowane przez Mario_80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności