Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opel Agila 1.2 - Po wymianie licznika prędkościomierz okropnie zaniża !

agila opel 1.2 licznik prędkościomierz zaniża wymiana abs czujnik błąd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SebiiPL

SebiiPL
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Opel Agila
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 23 październik 2016 - 17:23

Witam. Mam Agile 1.2 2000r. Miałem w niej licznik bez obrotomierza i postanowiłem kupić z obrotomierze. Więc zakupiłem licznik z tego samego rocznika i silnika tylko z obrotomierzem. Po podłączeniu wszystko działa idealnie. Wszystkie kontrolki, wskaźnik temp, paliwa, obrotomierz no ale. Prędkościomierz okropnie zaniża. Jadąć jakieś 60-70km/h prędkościomierz pokazuje 20km/h. Czy miał ktoś taki problem. Co muszę jeszcze wymienić żeby ten prędkościomierz dobrze pokazywał. Od razu mówię że czujnik prędkości mam i na kole i na skrzyni :)

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   rubidium

rubidium
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:1.0
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:30

Cześć.

Mam podobny problem w Agili 1.0 rocznik 2002 . Z tym że po wymianie zegarów na wersję z obrotomierzem z kolei zawyża prędkość. Według GPS jechałem nawet nie 30 km/h a zegar pokazywał 50 do 60 km/h. Kupiłem ze szrotu zestaw z 2003 roku ale sprzedawca zgodził się na wymianę i podesłał z tego rocznika co potrzeba. Ale to również nie pomogło - nadal zawyża prędkość. Doszukałem się że w niektórych modelach prędkość brana jest z czujnika impulsowego przy przednim kole (ten od ABS - nawet jak tego systemu nie ma to czujnik i tak jest do prędkościomierza). W innych modelach prędkościomierz jest realizowany z czujnika ze skrzyni biegów - jak w większości samochodów. 

Próbowałem się dowiadywać ale prędzej się dowiem wszystkiego o elektronice z BMW niż cokolwiek o Agili - w sumie dość niszowy samochód.

Teoretycznie powinien wystarczyć PN (part number) zegarów do odpowiedniej wersji - ale internet milczy i warsztaty też ...

• 0

#3 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Zasłużony
  • 6647 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:57

Doszukałem się że w niektórych modelach prędkość brana jest z czujnika impulsowego przy przednim kole (ten od ABS - nawet jak tego systemu nie ma to czujnik i tak jest do prędkościomierza)

Nie jestem pewien czy tak jest.

Wydaje mi się że sygnał idzie najpierw do sterownika ABS a z niego (nie wiem czy przetworzony czy nie) idzie na wskaźnik.

Więc jeżeli ty nie masz ABS to sygnał będzie przekłamany. 

• 0