Skocz do zawartości

Opel Agila 1.2 - Po wymianie licznika prędkościomierz okropnie zaniża !


Gość SebiiPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Agile 1.2 2000r. Miałem w niej licznik bez obrotomierza i postanowiłem kupić z obrotomierze. Więc zakupiłem licznik z tego samego rocznika i silnika tylko z obrotomierzem. Po podłączeniu wszystko działa idealnie. Wszystkie kontrolki, wskaźnik temp, paliwa, obrotomierz no ale. Prędkościomierz okropnie zaniża. Jadąć jakieś 60-70km/h prędkościomierz pokazuje 20km/h. Czy miał ktoś taki problem. Co muszę jeszcze wymienić żeby ten prędkościomierz dobrze pokazywał. Od razu mówię że czujnik prędkości mam i na kole i na skrzyni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Mam podobny problem w Agili 1.0 rocznik 2002 . Z tym że po wymianie zegarów na wersję z obrotomierzem z kolei zawyża prędkość. Według GPS jechałem nawet nie 30 km/h a zegar pokazywał 50 do 60 km/h. Kupiłem ze szrotu zestaw z 2003 roku ale sprzedawca zgodził się na wymianę i podesłał z tego rocznika co potrzeba. Ale to również nie pomogło - nadal zawyża prędkość. Doszukałem się że w niektórych modelach prędkość brana jest z czujnika impulsowego przy przednim kole (ten od ABS - nawet jak tego systemu nie ma to czujnik i tak jest do prędkościomierza). W innych modelach prędkościomierz jest realizowany z czujnika ze skrzyni biegów - jak w większości samochodów.

Próbowałem się dowiadywać ale prędzej się dowiem wszystkiego o elektronice z BMW niż cokolwiek o Agili - w sumie dość niszowy samochód.

Teoretycznie powinien wystarczyć PN (part number) zegarów do odpowiedniej wersji - ale internet milczy i warsztaty też ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doszukałem się że w niektórych modelach prędkość brana jest z czujnika impulsowego przy przednim kole (ten od ABS - nawet jak tego systemu nie ma to czujnik i tak jest do prędkościomierza)

 

Nie jestem pewien czy tak jest.

Wydaje mi się że sygnał idzie najpierw do sterownika ABS a z niego (nie wiem czy przetworzony czy nie) idzie na wskaźnik.

Więc jeżeli ty nie masz ABS to sygnał będzie przekłamany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności