Skocz do zawartości

Z18XE brak możliwości zmiany biegów.


Gość Machu92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wracałem dzisiaj z trasy i około 30 km od domu, gdy wrzucałem 5 poczułem tak jakby nie weszła (chrupnięcie), ale ok weszła przejechałem jeszcze chwilę, nie mogłem zmienić w ogóle biegu, tylko na luzie. Zjechalem na pobocze, sprzęgło na pedale wyraźnie poluźniło, ale nie opadło do końca. Spróbowałem odpalić na nowo itp, weszła dwójka. Przejechalem ok 100 metrów i znów nie można było wrzucić żadnego innego biegu. Szczęście, że 20 km od domu, auto na luzie to dało się wziąć na hol. Co to za objawy ? (podejrzewam sprzęgło wiadomo) ale chciałbym usłyszeć opinię ludzi bardziej znających się ode mnie. Pozdrawiam.

 

PS. Dodam, że wcześniej nie miałem żadnych innych objawów żeby bieg nie chciał wejść (często jednak chrupało przy wstecznym, ale zauważyłem, że wiele Oplów ma coś takiego). Żona coś wspominała, że raz jej dwójka nie właziła, ale wiecie jak to baba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wcześniej nie miałem żadnych innych objawów żeby bieg nie chciał wejść (często jednak chrupało przy wstecznym, ale zauważyłem, że wiele Oplów ma coś takiego)

 

Witam. Śmiem twierdzić , że się mylisz , bo takie rzeczy to się działy w oplach , które sprzęgło miały na linkę.

Skrzyniami biegów się raczej nie interesuję , ale napewno masz sprzęgło hydrauliczne.

To co chrupało , to właśnie był objaw.

Może tylko jest zapowietrzone , a jak nie , to szykuje się rozbiórka skrzyni.

Jeszcze jest opcja że padły pierdoły typu docisk sprzęgła/ łożysko oporowe.

 

Ps Nie ma się co oszukiwać - w tej chwili to jest zgadywanie - trza zajechać na warsztat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro się wybieram, chciałem się tylko dowiedzieć co to może waszym zdaniem. Teraz mi się przypomniało jeszcze, jak jechałem w tamtą stronę, to przy zmianie biegów jakby koła się obkręcały w momencie puszczania sprzęgła, tak jak na śliskiej nawierzchni. To trwało jakieś 10 minut i ustało, a w drodze powrotnej KO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sorry, że się zapytałem i chciałem poszerzyć swoją wiedzę szefie.

 

To naprawdę jest szef i bez niego forum dużo by straciło. :P

 

 

 

Teraz mi się przypomniało jeszcze, jak jechałem w tamtą stronę, to przy zmianie biegów jakby koła się obkręcały w momencie puszczania sprzęgła, tak jak na śliskiej nawierzchni.

 

Nadal zgadywanka , ale bardziej już leci w stronę elementów sprzęgła.

Nawet szef :mrgreen: będzie zadowolony , jak napiszesz co było konkretną przyczyną - kiedyś to komuś pomoże , więc z góry dziękujemy. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz ArKos, na wyłączonym włazi wszystko. Spoko dam znać później co tam było :)


Panowie jeszcze jedna sprawa, bo co do kompletnego zestawu sprzęgła do z18xe widzę straszne rozbieżności. Jedno 236 zł (śmiech) inne znowu 765 zł (bardziej byłbym skłonny do takiego), jednak nie znam się na tym, i chciałbym was prosić o jakieś podpowiedzi co do firmy itp. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności