Skocz do zawartości

P0171 - za ubogi system adaptacji paliwa w Z16XEP


Gość Ussemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czujnik masz w rurze między filtrem powietrza a przepustnicą.

Druga sonda u ciebie stoi bo masz cały czas Ubogo.Ale wartości mV są nie zgodne z wartościami mieszanki.A do tego wartości 4531 mV przy sondzie 1000mV.To by świadczyło o jakimś zwarciu.

Druga sonda na wolnych musi pracować strasznie wolno cały czas za ubogo.Dopiero podczas jazdy(obciążenia) jej wskazania powinny się podnosić.

Nie chcę krakać ale coś nie teges ze sterownikiem.Ja zadzwoniłbym do Redy przynajmniej się spytać czy to normalne że wartość mieszanki paliwo-powietrze jest Ubogo, a wartość mV skacze i to do 5V.

Do tego podgrzewanie drugiej sondy włącza się dopiero później niż pierwszej i działa cały czas.Co nie wiem czy u ciebie tak powinno być.

Druga sprawa i nie wiem czy to też nie ma wpływu na tą sytuację(choć częściowego) to zaślepienie EGR.

Zobacz na logi.Jak wcześniej pisałem masz wartość rzeczywistą EGR blok ,,BU,,Nieprawidłowo.I teraz patrząc logicznie to o może ogłupiać sterownik silnika i nie wie jakie dawki paliwa ma stosować.

Pisał kiedyś Arkos ze po zaslepieniu EGR sterownik powinien nauczyć się nowych nastaw.Ale widać że u ciebie chyba się nie nauczył.

Ja bym go programowo wyłączył.

 

Podłączyłem moje autko i tak ;podgrzewanie sond ja mam cały czas aktywne.To tak dla porównania.Ale ty możesz mieć inaczej sterowanie bo masz xep.

Może któryś z mechaników się wypowie jak powinno być prawidłowo.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest właśnie czujnik temp.Ty tam nie masz przepływki

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boshe ta marka mnie przeraża :/ jeden z bardziej popularnych aut w Polsce a tu takie rzeczy :/ mazdo <3 wracaj.

P.S. Dlaczego ten 3 wykres jest tak bardzo poszatkowany?

PS http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3316333535350-AF10088_12B1-O18296-przeplywomierz-powietrza.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Adam podpowiedział,to jest czujnik temperatury.Jeśli nie wierzysz to odepnij go i zobacz na listę danych w testerze.

Tak na marginesie walczę z tym samym błędem tyle że w Z16XE1. W XEP mam to ogarnięte,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam także naprowadził na jeden trop. Mimo, że druga lambda zmienia napięcie to ECU i tak interpretuje go jako uboga. Dla przykładu:

 

4902

Uboga

723 Uboga 410 Uboga 78 Uboga

 

Obojętnie jakie napięcie i tak jest uboga mieszanka.


400 PLN za czujnik temperatury to ich chyba pojeba*** skąd masz ten screen?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

 

Ja mam polską wersję Opel EPC.

 

I jeżeli chodzi o wskazanie sondy to jak pisałem odczyt 4902mV przy sondzie 1000mV jest coś nie teges.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nadal mam problem z lekkim szarpaniem autem podczas jazdy na małych obrotach. Przy przyśpieszaniu niby przyśpiesza ale czuć przerywanie. Poniżej wykresy. Co to jest serwo przepustnicy? Przy tych 20 sekundach bo z tylu mniej więcej jest wykres by odpowiadało momenty spadku mocy.

 

astra-pozycja-gazu.jpg

astra-pozycja-przepustnicy.jpgastra-predkosc-pojazdu.jpgastra-predkosc-silnika.jpgastra-serwo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności