Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kilka pytań świeżaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 233 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Model:Opel Sintra
  • Inna marka:sintra i 2x omega b
  • Silnik:3.0 V6
  • Nadwozie:CD
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 29 październik 2016 - 00:12

Witam wszystkich posiadaczy Opla,nie tylko Sintry,jestem nowy na forum,jestem nowym posiadaczem autobusu :P

Mimo iż siedzę w oplach w miarę głęboko (bodajże 7 opli w krótkim życiu,w chwili obecnej omega kombi b 2.0 inwalida ,omega sedan b swap 3.2 manual i sintra) to busik jest dla mnie zagadką z którą kojarzę tylko silnik,kierownicę,mid'a i radio :P

Trafiło się i kupiłem Sintrę 3.0 V6 CD z UPG,to ostatnie to najmniej istotne ;)

Auto będzie na dniach zrobione a ja mam parę pytań;

-MID wyświetla tylko napis "PROGRAM",jak to ugryźć?

-mam do wymiany tylne prawe drzwi,przy okazji chciałbym zamontować mechanizm automatycznych drzwi przesuwnych,starczy że będzie otwierane z guzika,pilot mi nie potrzebny,zresztą nawet ori od centralnego nie działa :P czego dokładnie szukać,jakie to koszta,jaka dostępność części?

-również chętnie zamontuję siłowniki tylnych uchylnych szyb,j/w?

-czy ciężko zdobyć obudowę panelu chevroleta venture,chciałbym zamontować radio 2 din/tablet?

Wiem że istnieje szukarka,przejżałem większość ale nie znalazłem odpowiedzi które mnie interesują,może źle szukałem,zresztą z racji zawodu wolę wolne chwile spędzać z małymi dziećmi niż ślęczeć przy kompie,proszę o zrozumienie i pomoc,również jeśli ktoś ma jakieś potrzebne do w/w części,również proszę o pw ;)

Dziękuję i pozdrawiam,Jay

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#2 OFFLINE   Olaola1

Olaola1

Ola

• Pani z Pejczykiem
  • 10380 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Inna marka:Dodge Durango 4x4
  • Silnik:5.7 V8 Hemi 355KM
  • Nadwozie:Suv

Napisano 29 październik 2016 - 06:46

Siema Jay :P

My to już się znamy...

Odnośnie drzwi suwanych to już litanie ode mnie dostałeś.... Pisałam ci abyś dał sobie spokój bo bez sprawnych pilotów od Sintry, wyciagniętych razem ze sterownikiem z konkretnego auta, tego nie zrobisz.

Być może ( ale być może bo nikt tego nie robił ) jeśli zakupisz moduł centralnego wraz z opcja otwierania klapy, i podepniesz silniczek zamiast piątego siłownika. Pilot musiał by mieć osobny guzik na klapę.

Gwarancji ci nie dam bo nikt u nas tego silniczka nie zakładał.

Co ci będzie potrzebne:

Silniczek drzwi - http://allegro.pl/si...5161591521.html

Lampka ( zwróć uwagę na przyciski 3 są od drzwi) - http://allegro.pl/op...6459042527.html

Przełącznik na słupek - http://allegro.pl/si...6217231435.html

Zwróć uwagę iż powyższe aukcje są od jednego sprzedającego - możliwe iż ma piloty i moduł komfortu z tego auta.

Może ten temat się przyda http://forum.opel24....amka-sintra-30/

Tu masz ciekawy film ( może chaotycznie nakręcony) ale widać mocowanie silnika, co i gdzie jest przykręcone

Do tylnych szyb:

Lampka z aukcji która już ci podsunęłam ( musi być guzik ten co ma zarys auta i białe szybki z tyłu

Siłowniki, dwie sztuki - http://allegro.pl/si...5355573519.html

Obudowa? Taka? http://allegro.pl/or...2.html#imglayer

Teoretycznie powinna pasować. Musisz tylko jakoś rozwiązać kwestię przycisków które masz obecnie nad sterowaniem ogrzewania - głównie chodzi o awaryjne. Musisz jakoś zamontować gdzieś przełącznik. Bez szyb czy drzwi suwanych, można je by wrzucić w lampkę podsufitki... Ale tam już nie będziesz miał miejsca :-D

"PROGRAM" - nie spotkałam się z tym problemem w Sintrze ale trochę poszperałam i niestety sprawa nie jest prosta. Informuje o problemie z softem komputera... chyba by go trzeba było wymienić w przypadku Sintry bo softu ci nie wgrają. Ale poczytaj tutaj:  https://forum.vectra...omppokladowego/

Ja to rozumiem tak iż z jakiegoś powodu - uszkodzenie komputera, spowodowane uszkodzeniem jakiegoś czujnika, może przerwa w komunikacji z MIDem.

Może jeszcze jakieś mądrzejsze głowy się wypowiedzą.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#3 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 233 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 29 październik 2016 - 11:08

Witam Olu,znamy i dzięki za pomoc,teraz już mam troszkę więcej czasu - weekend :D chociaż zaraz idę głowice zrzucać i biorę się za UPG :P

Kurcze,nawet nie liczyłem że ktoś mi wszystko podsunie pod nos :P ale jeśli wie czego się szuka,ja się muszę nauczyć :)

Dziękuje bardzo ;) 

Do meritum;

Tak,po rozmowie na fb z Tobą zrezygnowałem z pomysłu ale jak wsadziłem dzieciaki do tyłu to nastawiłem się na montaż,bez pilotów bo to zbędny bajer :P

chciałbym poprostu ze środka otworzyć i zamknąć dzieciakom (7 i 8 lat) drzwi,po co mają się męczyć od środka?tym bardziej że drzwi chodzą leciutko i same się zamykają jeśli się ich do końca nie otworzy.

Wystarczy sam siłownik i przełączniki,ewentualnie dorobienie wiązki?Rezygnując z pilota rozumiem że moduł mi nie potrzebny?Tak jak do tylnych uchylnych szyb ;)

Sądzę iż i tak będę montować uniwersalną centralkę i jak piszesz,mógłbym do tego wykorzystać osobny kanał klapy,chociaż wolę to wykorzystać do zdalnego odpalania auta ;) prosty układ już mam zrobiony z poprzedniego auta :P

Co do panelu pod radio 2 din to właśnie przeglądając foty w necie widać że panel sterowania jest przeniesiony poniżej panelu nawiewów,w samym stelażu pod panelem maskującym są dodatkowe otwory montażowe,jak mniemam deska jest wspólna z autami z hamburgerowni

Skoro już część silnika wywalam to pomyślałem nad webasto mokrym :P mogłoby być nawet od diesla,wstawić mały zbiornik na ropę to nie problem ;)

Z MIDem chyba tylko rzeczywiście ASO lub ktoś z tech2 zostaje,ewentualnie kupić sprawnego MIDa,właśnie,jak go wogóle wyjąć?auto jest dziewicze,nikt jeszcze nic nie psuł we wnętrzu więc niechciał bym robić rys czy czegoś ułamać.

Przepraszam że tak trochę chaotycznie,dziękuję jeszcze raz za pomoc :)

Później jakieś foto muszę zrobić bo jeszcze na spokojnie auta za dnia nie widziałem a stoi od tygodnia pod blokiem :P

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#4 OFFLINE   harnas1515

harnas1515

Jacenty

• Forumowicz
  • 9766 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Inna marka:Mondeo V6
  • Silnik:2,2 141KM
    3,0 V6 201KM
  • Nadwozie:"Luiza" "Leonora"

Napisano 29 październik 2016 - 11:53

Jeśli szukasz modułu komfortu to włącz światła i otworz drzwi. Usłyszysz dźwięk (z za schowka) idź po dzwieku, wychodzi z modułu.

Jesli szukasz komputera pokładowego. To podnieś maskę. Odkrec wzmocnienie (rure) po stronie kierowcy. Otwórz górną część obudowy filtra powietrza. Wewnątrz jest to czego szukasz. ;)

Glowice w jakim silniku?
V6 - ? Przednia czy obie?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#5 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 233 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 29 październik 2016 - 13:01

V6,robię obie głowice ;) kupiłem Sintrę z UPG,zadbaną w cenie poniżej najniższej krajowej wypłaty :P dopóki nie wydmuchała uszczelki do końca to przejechała ok 60km o własnych siłach,przepaliła ok 10L płynu chłodniczego (wziąłem ze sobą 30L ;) ),pilnowałem żeby się nie przegrzał ale to jak z 18 letnimi dziećmi,tego nie upilnujesz :-D

Silnik kręci lekko,próbuje zagadać ale brak kompresji na 2 garach mu to uniemożliwia,zamówiłem już komplet uszczelek AJUSA,dziś staram się wywalić obie głowicę ale pogoda lipna bo co chwilę pada a póki mi się garaż nie zwolni to robię "pod chmurką",nie wiem czy blok silnika nie dostał po tyłku,póki co idę tym torem,jak już pisałem z Olą,w razie czego mam w omedze 3.2 V6 i wsadzę to na osprzęcie 3.0 do Sintry

Z modułem komfortu narazie nie planuję grzebać,silnik drzwi bocznych chcę założyć bez pilota,same przyciski w kabinie ;)

Kwestia modułu kompa pokładowego i napisu PROGRAM,rozprogramował się komp czy sam MID?sama wymiana MIDa nie poprawi sytuacji?

Dzięki za podpowiedzi :)

Użytkownik Jay edytował ten post 29 październik 2016 - 13:04

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#6 OFFLINE   robert514

robert514
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wola
  • Silnik:2.2 DTI
  • Nadwozie:VAN
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 02 listopad 2016 - 17:09

-czy ciężko zdobyć obudowę panelu chevroleta venture,chciałbym zamontować radio 2 din/tablet?

nie pasuje bo inaczej otwory są rozmieszczone w chevi w kokpicie, chyba że rzeźba z mocowaniem 

-mam do wymiany tylne prawe drzwi,przy okazji chciałbym zamontować mechanizm automatycznych drzwi przesuwnych,starczy że będzie otwierane z guzika,pilot mi nie potrzebny,zresztą nawet ori od centralnego nie działa czego dokładnie szukać,jakie to koszta,jaka dostępność części?

mam taki mechanizm z chevroleta jeszcze z modułem kompletny

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#7 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 233 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 02 listopad 2016 - 17:13

mam taki mechanizm z chevroleta jeszcze z modułem kompletny

Jeśli razem z rolkami prowadzącymi mocowanymi do nadwozia żeby linka przechodziła na zewnątrz to jestem chętny ;)

w sumie podeślij info i koszta na pw ;)

Użytkownik Jay edytował ten post 02 listopad 2016 - 17:27

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#8 OFFLINE   Kacper

Kacper

Nocny duch

• Administrator
  • 16320 postów
  • Lokalizacjaco.Tipperary
  • Silnik:X22XE
  • Nadwozie:MPV

Napisano 03 listopad 2016 - 01:38

nie pasuje bo inaczej otwory są rozmieszczone w chevi w kokpicie, chyba że rzeźba z mocowaniem

Ta obudowa jest inaczej montowana ? Wiesz coś więcej na czym polega różnica ?

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#9 OFFLINE   robert514

robert514
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wola
  • Silnik:2.2 DTI
  • Nadwozie:VAN

Napisano 04 listopad 2016 - 17:58

Ta obudowa jest inaczej montowana ? Wiesz coś więcej na czym polega różnica ?

na środku sintra ma puste wcięcie, a w chevim jest pełna przestrzeń na śruby, panele przenosisz odwrotnie i w dół, trzeba je przykręcić i nie ma do czego  

Załączone miniatury

• kokpit sintra.jpg

Użytkownik robert514 edytował ten post 04 listopad 2016 - 18:19

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#10 OFFLINE   Jay

Jay
  • Forumowicz
  • 233 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 04 listopad 2016 - 18:18

na środku sintra ma puste wcięcie, a w chevim jest pełna przestrzeń na śruby, panele przenosisz odwrotnie i w dół, trzeba je przykręcić i nie ma do czego  

już wiem o co Ci chodzi,tylko że myślałem że panele da radę przenieść właśnie niżej bo tam jest jeszcze miejsce na śruby tylko trzeba by było podciąć trochę obudowę na dole żeby dolnego panelu nie przykrywała ale widocznie się myliłem ;)

Poza tematem robert514 wysłałem Ci pw odnośnie mechanizmu drzwi :)

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież