Skocz do zawartości

Vivaro 2.0 cDTI zgasł w trakcie jazdy...


Gość Maddox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zgasł podczas jazdy.

Ot tak, bez niczego, bez szarpania, zapaliły się czerwone kontrolki(silnika, napis STOP etc) i silnik przestał pracować.

Zjechałem na pobocze, wyjąłem kluczyk, odczekałem pare sekund, odpaliłem.

Przejechałem 10km znowu to samo, ale już nie za bardzo chciał odpalić.

Silnik kręcił, aku mocny, ale jakby paliwo niedochodziło.

Po pół godzinie kluczyk w stacyjke, motor odpalił i normalnie pracował.

Pojechałem do mechanika, jakieś 25 km, na początku delikatnie z gazem, ale później w opór.

Nic się nie działo, nic się nie świeciło, nic nie szarpało.

Na razie auto stoi i czeka na swoją kolejkę, na początek podepną pod kompa, później zobaczymy.

Jak coś, będę informował.

A może ktoś już miał podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał....

 

Jak to mówi mój znajomy elektromechanik - nie robię mercedesów i vivaro/trafic. Ponoć mamy w naszych 4 kółkach "gnijącą" instalację, nie dopytywałem dokładnie. Z moim łupem znajomy męczył się dość długo, w końcu wymienił całą wiązkę zasilania z czujników, które zgłaszały błędy (na schemacie miały jeden wspólny obwód). Wyglądało to tak, że podczas jazdy zaświecała się pewna sekwencja kontrolek (nie pamiętam już jakich), auto traciło zupełnie moc, czasami po chwili wszystko wracało do normy, a czasami wrzucałem na luz i zjeżdżałem na pobocze. Po chwili (dłuższej lub krótszej) silnik odpalał i znowu jeździłem xx k-m bez problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturS dzięki za odpowiedź.

zobacze, co dzisiaj powie mechanik, na razie nic nie będę mu sugerował.

Niestetey w poniedziałek miał dwa inne busy do roboty, i jedyne co udało się ustalić, to to, że już u niego nie odpalał, aku kręcił bez problemu ale motor nie wystartował.

 

Dam znać co powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik też stwierdził, że to wiązka, sieje błędami, ale on jakoś nie może sobie z tym poradzić, chyba będę musiał zaprowadzić(na lawecie) do jakiegoś speca elektryka od vivaro/traffic.

No nic, będe informował w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem to żadnych błedów nie wywalało, ale auto wtedy normalnie jechało.

teraz nie sprawdzę, bo stoi 80km ode mnie i nie podepne swojego elm'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ELM, którego używam w fordzie, w przypadku vivaro nie pokazuje nic poza napięciem akumulatora i chyba temperatury cieczy. Kupiłem więc na aliexpress OP-COMa, ten ponoć potrafi już wystarczająco dużo, ale nie miałem okazji testować. Nie dodają softu, ale od czego jest chomik. Znajomy elektromechanik od razu mnie uczulił żeby przypadkiem nie wpinać opcoma np. 1.59 z softem 1.45, bo można wyczyścić pamięć sterownika.

Tak czy inaczej, interfejs pokaże które czujniki walą błędami, ale to nie znaczy, że są one uszkodzone. Jak moje vivaro robiło takie jajca, to podglądając czasami, elektryk wydrukował cały schemat instalacji i zakreślał wszystkie czujniki z błędami oraz wszystkie połączenia, które z nich wychodzą - w moim na wspólnej magistrali spotykało się kilka siejących błędami czujników. Na schemacie wygląda to ładnie i czytelnie, w realu niestety nie są to płasko rozłożone ścieżki przewodów. Trochę trzeba było grzebać i rozcinać żeby się dostać w odpowiednie miejsce. Od tamtej pory przejechane ok 20tys.km i jest spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.59 z softem 1.45,

 

Małe sprostowanie ;1.59 to jest numer softu i 1.45 to tez jest numer softu

Pewnie chodziło ci o rodzaj wersji płytki. V5,V6 i New opcom.

Jeżeli są jeszcze inne wersje o doświadczeni Opcomowcy podpowiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

werdykt: padły 3 wtryskiwacze, a dokładnie cewki.

Suma summarum - wymienione 3 wtryskiwacze x 900 PLN sztuka, + koszty wyjęcia(rozwiercanie etc) razem 3980 PLN.

W sobotę odbieram auto, dodatkowy mój mechanik wymieni klocki z tyłu i będzie można wrócić na trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności