Skocz do zawartości

Astra G nie odpala


Gość Arktos12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Moja ukochana jest szczesliwa nabywczynia astry od 2 lat lecz ostatnio na trasie polegla?!

W korku na wolnych obrotach zgasla okolo6 razy pozniej ciezko bylo zapalic rozrusznik kreci ale auto nie odpala do dzisiaj. Podlaczyle auto pod kompa i wyszedl blad niby katalizatora oraz czujnika polozenia walka rozrzadu.

czujnik rozebralem przeczyscilem i mysle ze jest ok lecz problem jest tego typu ze kable sa po przecierane i w Holandi gdzie sie znajduje obecnie nigdzie nie mozna ich dostac. Wiec zostaje mi tylko Serwis OPLA w POLSCE??

A co do kata to takie bytanie na uboczu jak jest zatkany mocno to silnik moze zgasnac po zatkaniu rury wydechowej na biegu jalowym beez gazu??

Astra G 1.6 (74kw?) Hatchbeck z gazem Z16XEP

 

dziekuje z gory za jakakolwiek pomoc

pozdrawiam

 

ps. kable od tego czujnika mozna jakos samemu dorobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w Holandii czujnik polozenia walka rozrzadu kosztuje 140.95euro a Serwis Opla kabli nie sprzedaje :[

Szroty to w mojej okolicy narazie lipa bo w kazdej Astrze nie ma silnika.

Czas mnie goni dlatego pytam czy mozna tez dosztukowac kable z innych elementow?

A co do katalizatora to kupowac Orginal czy zamienniki z alegro za rozsadna cene tez moga byc?


Kable od czujnika skrocilem i jak narazie problem z glowy :D

Kable W Polskim aso niedostepne sprzedaja niby tylko cala wiazke kabli za KUpE kasy

Wie Ktos gdzie moge je kupic albo jakich kabli uzyc zeby je dorobic czy wystarcza byle jakie kable???

mam troche pojecia o lutowaniu ale co do elektryki to lipa :(

 

z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez Arktos12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś te kable skoro je skracałeś.Nie ma w nich nic specjalnego .Chcesz wydłużyć przewody to dokup kabelka i wydłuż.

A na allegro czasem można kupić używaną wiązkę.Trzeba tylko poszukać.Ale jeżeli dobrze polutowałeś to nie powinno być problemu.Więc zabezpiecz dobrze to co masz i po problemie.

Skasuj błędy i zobaczysz co się będzie działo.Ja bym tak na wariata nie wymieniał kata.Trzeba dobrze sprawdzić.Nie podałeś kodu błędu więc ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne ASO nie sprzedaje kawalkow instalacji tylko calosc

czujnik w ASO tez kosztuje swoje

przeliczaja kurs euro kolego ;)

 

na szczescie ogarnales to sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zakladac od nowa tematu wiec pisze tutaj :)

Auto juz odpala ale ciezko nadal do wymiany jest katalizator?

Moje pytanie mozna wyciac kata w tym modelu auta zastepujac go tylko zwykla rura? Czy bedzie potrzebna nowa mapa do Auta?

Dziekuje z gory za pomoc pordro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje pytanie mozna wyciac kata w tym modelu auta zastepujac go tylko zwykla rura?

 

W Holandii taki numer ci przejdzie?Wywalisz kata to trzeba pomyśleć o drugiej sondzie.Będzie waliła błędami.

W czym jest problem abyś odkręcił swojego kata i sprawdził jak wygląda? Dopiero wtedy podjąć decyzję.

Jakieś błędy jeszcze ma?

Co sprawdziłeś do tej pory oprócz tych przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz Kabli od czujnika sprawdzilem przepustnice i wyczyscilem.

Z mechanikiem mam kontakt telefoniczny tylko bo auto daleko u polaka uczciwego?

Kat zapchany i kwalifikuje sie tylko do wymiany. Znalazlem za calkiem niezla cene takiego Kata na allegro

 

http://allegro.pl/opel-astra-g-1-6-z16xep-katalizator-kolektor-24h-i5149729914.html

 

Myslicie ze bedzie trwaly?

ps. jezeli sprawna jest sonda to wymienic ja tez odrazu z katem czy zostawic stara?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności