Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 x10xe, nieprawidłowa praca silnika, klekot przy zimnym


Gość tomasz.rak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz.rak

Panowie i Panie

 

Od jakiegoś miesiąca auto rodziców (Corsa B 1.0 x10xe 1999r) zachowuje się bardzo podejrzanie. Tuż po odpaleniu póki auto jest zimne pojawia się regularny klekot jakby drżący silnik o coś uderzał, trochę przypomina to ten film:

niemniej trwa to chwilę i nie mogę dojechać do mechanika... bo po chwili przestaje. Czasem też klekocze na wysokich obrotach przy przekroczeniu 90 km/h ale zdarza się to rzadko.

 

Z różnych wątków na forum wynika, że może to być pasek rozrządu albo jego napinacze (posiadam wersję z paskiem a nie łańcuszkiem rozrzadu!)

 

Od czego proponujecie zacząć diagnozę? Chciałbym na wszelki wypadek zareagować zanim rodzicom auto się rozpadnie do reszty.

 

Z góry dziękuję za informacje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam wersję z paskiem a nie łańcuszkiem rozrzadu!

 

 

Były takie wersje?Nie widziałem takiej.

Popychacze moim zdaniem. Kiedy olej był wymieniany i jaki olej?

No i jeszcze ile masz przejechane na tym łańcuszku km?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz.rak
Były takie wersje?Nie widziałem takiej.


Tak, były. Byłem nieco zaskoczony, bo wszędzie mi mówili że nie ma takich Cors, ale jak widać są - zarówno tu na forum jak i na Elektrodzie były takie historie. :) Swoją drogą - na filmie jest pasek a nie łańcuszek i u mnie jest to samo a komputer pokładowy zwraca ewidentnie że to 1.0 x10xe


Popychacze moim zdaniem. Kiedy olej był wymieniany i jaki olej?


Osobiście dokonałem pełnej wymiany olej + filtr + pierdoły niecałe dwa miesiące temu. 10w40 zgodnie z zaleceniami Forum i mechanika.


No i jeszcze ile masz przejechane na tym łańcuszku km?


Jeszcze raz napiszę - to nie jest chyba łańcuszek, mogę wkleić zdjęcia ale jak wrócę z delegacji. Na liczniku jest jakieś 140.000 ale rodzina kupiła używany, więc nie wiadomo ile było przejechane na tym dokładnie i czy licznik mówi prawdę. Rodzice zrobili max 20.000, jeżdżą tylko na zakupy i z babcią do szpitala. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę - to nie jest chyba łańcuszek

 

No cóż wklej zdjęcia .

kontrolka ciśnienia oleju gaśnie normalnie czy z opóźnieniem.?

 

 

Na liczniku jest jakieś 140.000 ale rodzina kupiła używany, więc nie wiadomo ile było przejechane na tym dokładnie i czy licznik mówi prawdę. Rodzice zrobili max 20.000, jeżdżą tylko na zakupy i z babcią do szpitala.

 

To by się przydało chociaż zaglądnąć jak wygląda ten rozrząd.

 

 

http://forum.opel24.com/topic/7490-kompeltny-rozrzad-opel-corsa-b-x10xe/

 

Tutaj kolega też tak twierdził.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz.rak
No cóż wklej zdjęcia .


Będę mógł to zrobić dopiero około czwartku, jestem poza miastem. Ale naturalnie to zrobię.


kontrolka ciśnienia oleju gaśnie normalnie czy z opóźnieniem.?


Gaśnie "normalnie", to znaczy zaraz po zapaleniu silnika. Komputer nie podaje żadnych błędów.


To by się przydało chociaż zaglądnąć jak wygląda ten rozrząd.


Tutaj kolega też tak twierdził.


Ja wiem że takie rzeczy się zdarzają, ale o ile dobrze rozumiem to łańcuszek jest "metalowy" a pasek "gumowy". :) Ale chyba bez zdjęcia nikt mi nie uwierzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.Znasz Vin tej Corsy?

Aby zrobić zdjęcie będziesz musiał zdjąć pokrywę zaworów.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Corsa C 1.2 też klekotala jak disel kupiona z przebiegiem 170tys (jaki jest naprawdę nie wiadomo ) i podobno to też nie czas na zmianę łańcucha a jednak trzeba było zrobić komplet rozrządu razem z pompą wody podobno w tych 1.0 częstsze problemy z rozrzadem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz.rak

OK, zacznę od tego czy jest to pasek, czy też łańcuszek. Mi to wygląda na pasek, ale oceńcie sami po zdjęciach.

 

Ponoć nietypowe edycje były wypuszczane przy każdej możliwej okazji typu x-lecie marki czy modelu, ale ile jest w tym prawdy - nie wiem.

 

VIN, też wklejam, nie ma się czego wstydzić: W0L0SBF08X6111432

 

Jeśli dobrze to kleję stąd:

http://dixi-car.pl/vin.htm

to wychodzi że:

W0L = Opel

0SB = Zwyczajna Corsa B o podwoziu Corsy B :)

08 = trzydrzwiowy Hatchback

X = 1999

 

 

Czy to jakoś pomaga w rozważaniach?

post-53914-0-80974000-1478854199_thumb.jpg

post-53914-0-23075000-1478854204_thumb.jpg

post-53914-0-93579500-1478854209_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem.Aby sprawdzić i samemu się przekonać to zdejmij pokrywę rozrządu i sam zobaczysz.Ja pasek widzę od napędu altka i pompy

Jeżeli chcesz znać prawdę to powiem ci tak.Nie ośmieszaj się dalej tylko zrób co pisałem

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz.rak

Pisałem.Aby sprawdzić i samemu się przekonać to zdejmij pokrywę rozrządu i sam zobaczysz.Ja pasek widzę od napędu altka i pompy

Jeżeli chcesz znać prawdę to powiem ci tak.Nie ośmieszaj się dalej tylko zrób co pisałem

 

OK, w wolnej chwili to rozkręcę i zobaczę.

 

Nie rozumiem "Jeżeli chcesz znać prawdę to powiem ci tak.Nie ośmieszaj się dalej tylko zrób co pisałem" Nie rozumiem też "Ja pasek widzę od napędu altka i pompy". Czy to znaczy, że to pasek samego alternatora, a w środku pod pokrywą dopiero znajdę łańcuszek rozrządu?

 

Jeśli to to mnie ośmiesza - to OK, może źle zrozumiałem to co mi mówił mechanik, a może mnie w ciula chciał zrobić. Chętnie wyprostuję swoją wiedzę.

 

Z góry dziękuję (jeśli dobrze zrozumiałem "pasek altka") za info i jak tylko otworzę górę, to wkleję zdjęcia i dopiszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności