Skocz do zawartości

Podłączenie czujnika sprzęgła do ECU Opel Meriva Z14XEP(Twinport)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo, jutro porozglądam się jeszcze i podejrzę te złącza od ECU. Z uwagi że nie bardzo czaję tą elektrykę to muszę być ostrożny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ponownie, otóż po długiej przerwie znowu zabrałem się za próbę uruchomienia tempomatu. Znalazłem trochę czasu żeby dostać się do ECU. Wypiąłem wtyczkę B, znaczy dolną i ustaliłem że z pinu 8 wychodzi szary kabel który przechodzi do złącza w kabinie przy progu po stronie kierowcy i dalej idzie gdzieś na tył samochodu. I teraz jeżeli to by był ten kabelek, to po co idzie progiem gdzieś do tyłu, a po drugie po podpięciu wtyczki do ECU na tym że kabelku pojawia się prąd. Może jakaś podpowiedź kogoś kto ogarnia elektrykę w tym aucie. Ewentualne jakieś zapytania dodatkowe to odsyłam do pierwszego mojego postu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 6.11.2016 o 20:50, adam1954 napisał:

Według mojego schematu wtyczki to jest B-8

Od sterownika pin B-8 idzie przewód szary do wyłącznika sprzęgła.Z wyłącznika sprzęgła wychodzi przewód czarny i idzie do bezpiecznika F36 (15A) który jest zasilany ze styku nr 15 stacyjki

A u mnie ze sterownika pin B8 idzie przewód szary do złącza w progu i dalej przechodzi aż do lampki sufitowej  pasażerów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Tisa

Poszukaj we wtyku X14 

2019-11-03_133607.png

 

 

pin 3 kolor szary idzie do pin 4 wyłącznika sprzęgła.

 

2019-11-03_134045.png

 

 

W tym wtyku pin 3 to zasilanie po zapłonie z bezpiecznika F36

 

 

2019-11-03_134226.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adam1954 napisał:

Wedlug Tisa

Poszukaj we wtyku X14 

2019-11-03_133607.png

 

 

pin 3 kolor szary idzie do pin 4 wyłącznika sprzęgła.

 

2019-11-03_134045.png

 

 

W tym wtyku pin 3 to zasilanie po zapłonie z bezpiecznika F36

 

 

2019-11-03_134226.png

 

Napisałem wyżej tylko że nie nazwałem złącza po imieniu, więc tak: u mnie przewód szary wychodzący z wtyczki B-pin 8 idzie do złącza X14 w kabinie do pinu 3 i dalej z tego pinu 3 w złączu X14 wychodzi i idzie progiem do tyłu nadwozia i przechodzi do lampki sufitowej pasażerów i tam kończy swój bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i według schematu to ten szary ma iść do włącznika sprzęgła  pin 4

Z włącznika sprzęgla pin 3 (czarny) idzie do tempomatu.

 

Może z tego została zasilona lampka.

Wyjmij bezpiecznik F36 i zobaczysz czy ona świeci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2016 o 20:50, adam1954 napisał:

Według mojego schematu wtyczki to jest B-8

Od sterownika pin B-8 idzie przewód szary do wyłącznika sprzęgła.Z wyłącznika sprzęgła wychodzi przewód czarny i idzie do bezpiecznika F36 (15A) który jest zasilany ze styku nr 15 stacyjki

 

A niżej

 

W dniu 4.11.2019 o 15:56, adam1954 napisał:

No i według schematu to ten szary ma iść do włącznika sprzęgła  pin 4

Z włącznika sprzęgla pin 3 (czarny) idzie do tempomatu.

 

To idzie do tempomatu czy na bezpiecznik F-36 po stacyjce.

 

Edytowane przez stanley50
Pomyłka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 15:56, adam1954 napisał:

Może z tego została zasilona lampka.

Wyjmij bezpiecznik F36 i zobaczysz czy ona świeci

 

Przepraszam za zamieszanie, pomyliłem przewody bo jest więcej szarych. Do lampki idzie przewód szary ze złącza X14 ale nie z pinu 3. Pin 3 jest nie obsadzony.

Więc tak: Od sterownika pin B-8 idzie przewód szary do złącza X-14 pin 3 i tu kończy bieg. To rozumiem że mam z tego pinu 3 pociągnąć przewód szary do wyłącznika sprzęgła pin 4,  z wyłącznika sprzęgła pin 3 do bezpiecznika F-36 (15 A) przewód czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności