Skocz do zawartości

Corsa D 1,2 benzyna dziwne "cykanie" w silniku


Gość deka

Rekomendowane odpowiedzi

@deka/ możesz napisać co Ci powiedzieli w ASO? mam również Corse jeszcze 1.4 100KM rocznik 2014r. 35tyś przejechane i też w pewnym momencie pojawiło się takie cykanie i wolałbym wiedzieć co przekazać nowemu właścicielowi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość bugmenot

I jak sprawa tego cykania się skończyła??

 

Noszę się z zamiarem zakupu takiego auta i powiem tak auto w cenie przyzwoitej, ale jeśli o utrzymanie chodzi to już trochę gorzej.

 

Cewki i świece wymieniać przy tak niskim przebiegu 36tys

Teraz dochodzi rozrząd przebiegu 49tys

Słyszałem, że pompy wody się jeszcze sypią

Ciekawe autko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci kazuje cewki wymieniać po 36?

Kolega nie pisał dla czego wymieniał.Może akurat ta wymiana nie była potrzebna.Tylko jakiś mechanik nie umiejący zdiagnozować problemu wymieniał co popadnie.A tym bardziej że na gwarancji.

Świece ja wymieniam u siebie co ok 20 tys.I w żadnym moim aucie nie wymieniałem jeszcze cewki.

 

Rozrząd się wymienia kiedy się zużyje.

Będziesz lał dobry olej i częściej niż zaleca producent to i rozrząd ci wytrzyma długo.

 

Pompa wody? Pokaż mi samochód w którym się jej nie wymienia.

Auto jak każde inne.

Trafisz na bubla będzisz ciągle robił.Trafisz na zadbane ,będziesz jeździł.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bugmenot

Tylko, że większość marek wymienia świece zwykłe, co 60tyś a irydowe platynowe 90 do 120 rozumiem, że można to skrócić o 20 tyś żeby lepiej się czuć, ale co 20tyś to już przesada, co ile zgodnie wytycznymi serwisu się zmiana świece?

Cewki w oplu padały i będą padać to jest znana i popularna usterka, przy której większość mechaników zaleca wymianę świec, bo trochę dziwne żeby cokolwiek padło przy tak małym przebiegu, czyli dmuchanie na zimne.

Rozrząd wymienia się, kiedy się zarżnie to pięknie napisałeś tylko ja chcę kupić takie auto z przebiegiem koło 100tyś lub skręconym do takiej wartości znając polskie realia i nie wiem czy ktoś kogoś tam rżnął.

Jak tak piszesz to czy łatwo się zarzyna taki rozrząd? Ja mam odruch sprawdzania poziomu oleju, ale wiele ludzi niestety nie, bo jeździli autami, które nie brały oleju no i tu się nasuwa kolejne zażynające pytanie czy biorą olej, bo jazda z niskim stanem oleju ułatwia zażynanie.

A może ten rozrząd na łańcuchu to chwyt marketingowy opla i tak musieli go zrobić, bo wprowadzali zmienne fazy rozrządu a że łańcuch kojarzy się, że jest bez obsługowy a w rzeczywistości wytrzymuje max 120tys jak pasek tylko, że pasek był tańszy w eksplantacji. Czy się mylę?

Co rozumiesz pod hasłem dobry olej i co ile ty go zmieniasz pewnie, co 5 tyś, jeśli świece, co 20tyś?

Trochę niskiej, jakości ta odpowiedź jak na użytkownika z rangą zasłużony i 5891pstami na koncie.

Edytowane przez bugmenot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że większość marek wymienia świece zwykłe, co 60tyś a irydowe platynowe 90 do 120 rozumiem

 

I to wielokrotnie jest powodem padania cewek.

 

 

Cewki w oplu padały i będą padać to jest znana i popularna usterka

 

 

Cewki padają w każdym aucie. Ostatnio zmieniałem u wnuka od kolego w Fabii I 2sztuki.

Wnusio przejeździł na świecach 60 tys.Bo nie wiedział że się je wymienia.

A powiedz mi ile razy w czasie tych jak twierdzisz 90 tys km sprawdzasz jak one wygladają ?

To nie chodzi o dmuchanie na zimne ale o dbanie a pojazd.

To że producent przewidział wymianę świec co 90 tys nie świadczy o tym że ona nie padnie duużo wcześniej.Ale jak to sie stanie to może byc już za późno.

 

Mam sąsiada który ma na łańcuchu 200 tys i go nie wymieniał.

 

 

 

 

Co rozumiesz pod hasłem dobry olej i co ile ty go zmieniasz pewnie, co 5 tyś, jeśli świece, co 20tyś? Trochę niskiej, jakości ta odpowiedź jak na użytkownika z rangą zasłużony i 5891pstami na koncie.

 

 

 

Dobry olej to rozumiem że taki jaki jest dedykowany do danego typu silnika.

Do tego ważne jest pilnowanie jego poziomu.

Olej zmieniam co roku.Robię przeciętnie 12-15 tys rocznie.

 

 

 

Ale skoro lubisz złosliwości to mam do ciebie inne pytanie

Kultura wymaga odpowadania na pytanie a tym bardziej w temacie który sie samemu zakłada.

Dla czego wiec nie kończysz tematu i nie odpowiadasz na pytania?

http://forum.opel24.com/topic/76607-prosba-o-ocene-astry/?do=findComment&comment=637276

 

Co do mojej rangi kolego to trzy kroki w bok.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot

Napiszę dość dyplomatycznie: z takim stażem i dorobkiem na forum (mam na myśli punkty "pomógł") proponowałbym nieco stonować swoje wypowiedzi. Wiedza jaką dysponujesz (a jest delikatnie mówiąc kiepska) w żadnym stopniu nie usprawiedliwia ani złośliwości ani naskakiwania na osobę, która ciągle komuś pomaga. Ma "zasłużonego", bo tak zdecydowaliśmy (administracja). Jeśli zaś ktoś nie stosuje się do ogólnych zasad bon ton, pomimo zwracanej uwagi, możemy podjąć decyzję (nawet indywidualnie) o wykluczeniu takiego pacjenta z forumowego życia. Miej na względzie, że forum oferuje darmową pomoc i choćby z tego względu należałoby się troszkę szacunku i przychylności dla pomagającego. Kozak jesteś, to jedź do mechanika, zapłać i przed nim wylewaj swoje anse czy to do marki, czy to do zaleceń producenta, czy to do trwałości podzespołów. Nie rozumiesz pisanego słowa - przeczytaj zatem jeszcze raz, a jak trzeba to po raz kolejny i zrozum, co kolega Adam próbuje przekazać.

Mam nadzieję chwyciłeś, co chcę przekazać ja... jako człowiek inteligentny zrozumiałeś, o co mi chodzi...

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności