Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Opel Agila 2001 - Nie działają zegary, licznik kilometrów.

nie działają zegary Opel Agila

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Zasłużony
  • 6621 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 18 listopad 2016 - 17:34

Gdyby tak było, to kawałkiem drutu i magnesem mógłbyś wywoływać burze z piorunami, przyciągnąć słońce do powierzchni ziemi, a nawet zatrzymać rozszerzanie się wszechświata. 

Tu trochę przesadziłeś.

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Użytkownik adam1954 edytował ten post 18 listopad 2016 - 17:44

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#12 OFFLINE   Malowany

Malowany
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Model:Opel Agila
  • Silnik:1.2
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:17

Tu trochę przesadziłeś.

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Pardon, że tak późno - poprawiam. Obwód szeregowy, wyjmujesz z niego opór (a więc jest mniejszy spadek napięcia), w dodatku indukuje się SEM. Inna sprawa też jaki miernik, pomiędzy czym mierzone napięcie.

Inna sprawa - no nie jestem mechanikiem samochodowym. Jestem elektronikiem, zajmowałem się też projektowaniem czujników do samochodów. Tylko tyle. 

• 0

#13 OFFLINE   mel8n

mel8n
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Model:Opel Agila
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:52

Witam, w mojej Agilii 1,2 rok 2001 właśnie wymieniłem skrzynię biegów. Niestety okazoło się, że w "nowej" skrzyni nie ma miejsca na impulsator który podaje sygnał do licznika kilometrów i prędkościomierza, może u ciebie problem ze wzkazaniami powoduje właśnie ten element.

U mnie efekt jest taki, że prędkość ani prebieg w ogóle nie są pokazywane. Mam abs i  z tego co się orientuję, to czujnik abs podaje również wskazanie prękości do komputara samochodu, moje pytanie brzmi czy da się przeprogramować "coś" aby licznik wskazywał sygnał z czujnika abs. Czy ewentualnie nowszy licznik pokaże wskazania z czujnika abs, czy nie???

Proszę o pomoc gdyż samochód będzie użytkowany przez świeżo upieczonego kierowcę, więc wzkazanie prękości będzie dla niego (a raczej niej ;) bardzo ważne.

Użytkownik mel8n edytował ten post 15 styczeń 2017 - 22:52

• 0