Skocz do zawartości

Opel Agila 2001 - Nie działają zegary, licznik kilometrów.


Gość Malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak było, to kawałkiem drutu i magnesem mógłbyś wywoływać burze z piorunami, przyciągnąć słońce do powierzchni ziemi, a nawet zatrzymać rozszerzanie się wszechświata.

 

Tu trochę przesadziłeś.

 

 

 

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Tu trochę przesadziłeś.

 

 

 

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Pardon, że tak późno - poprawiam. Obwód szeregowy, wyjmujesz z niego opór (a więc jest mniejszy spadek napięcia), w dodatku indukuje się SEM. Inna sprawa też jaki miernik, pomiędzy czym mierzone napięcie.

 

Inna sprawa - no nie jestem mechanikiem samochodowym. Jestem elektronikiem, zajmowałem się też projektowaniem czujników do samochodów. Tylko tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w mojej Agilii 1,2 rok 2001 właśnie wymieniłem skrzynię biegów. Niestety okazoło się, że w "nowej" skrzyni nie ma miejsca na impulsator który podaje sygnał do licznika kilometrów i prędkościomierza, może u ciebie problem ze wzkazaniami powoduje właśnie ten element.

U mnie efekt jest taki, że prędkość ani prebieg w ogóle nie są pokazywane. Mam abs i z tego co się orientuję, to czujnik abs podaje również wskazanie prękości do komputara samochodu, moje pytanie brzmi czy da się przeprogramować "coś" aby licznik wskazywał sygnał z czujnika abs. Czy ewentualnie nowszy licznik pokaże wskazania z czujnika abs, czy nie???

Proszę o pomoc gdyż samochód będzie użytkowany przez świeżo upieczonego kierowcę, więc wzkazanie prękości będzie dla niego (a raczej niej ;) bardzo ważne.

Edytowane przez mel8n

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności