Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Reanimować czy dać sobie spokój?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kapiszonowiec

Kapiszonowiec
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Model:Opel Astra II
  • Silnik:1.6 16V
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 21 listopad 2016 - 16:48

Mam Agile 1.2 16V benz 2000r. Dopiero co wymienilem sprzęgło(650zl) a teraz poszła skrzynia, wpadł do niej czujnik prędkości i dostał się chyba w tryby i teraz chrobocze (mieli) podczas wrzucania biegu. Wymiana sprzęgła to koszt około  800-900 zl no i plus naprawa prędkościomierza. Nie wiem co robic czy inwestować kase czy kupic coś do 8 tyś. Bo tyle mam. Doradzicie?

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   hak64

hak64
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Model:Nie Opel
  • Inna marka:Mercedes 300SE
  • Silnik:3,0 pb

Napisano 21 listopad 2016 - 17:16

Kupić nie problem, bo ofert jest do bólu, ale kupić dobrze, to już inna kwestia. Może się okazać że wpakujesz się w kolejnego trupa, którego trzeba reanimować. Inna rzecz, że trudno sprzedać za dobre pieniądze wóz, który ma padającą skrzynię i niesprawny prędkościomierz. Sądzę, że to co zyskasz oszczędzając na naprawie, stracisz przy ewentualnej odsprzedaży.  

• 0

#3 OFFLINE   Kapiszonowiec

Kapiszonowiec
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 23:31

To że stracę to wiem, wystawiłem go za 2800 do negocjacji(zero kontaktu), ale zacząłem się zastanawiać nad sensem kupowania innego auta, skoro to dobrze znam i wiem co trzeba zrobić. Jeżeli bym wymieniał to na podobny rocznik lub 2-3 lata młodszy. Mój mechanik sprawdzi nowe auto przed zakupem ale nie da się dokładnie sprawdzić i zawsze np. za rok też mogą wyjść "kwiatki" Kurcze nie wiem co robić a czas goni bo ze skrzynią coraz gorzej :(

• 0

#4 ONLINE   bad

bad

is good

• Moderator
  • 4939 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Inna marka:Leonidas II Stylance
  • Silnik:1.6 BSE
  • Nadwozie:SPORT UP

Napisano 21 listopad 2016 - 23:41

Rób swojego. I nie jeździj bo doyebiesz tą skrzynię całkiem. Trzeba było od razu robić zamiast jeździć z taka awarią.
  • 0

#5 OFFLINE   hak64

hak64
  • Forumowicz
  • 111 postów
  • Inna marka:Mercedes 300SE
  • Silnik:3,0 pb

Napisano 22 listopad 2016 - 04:57

Nie wiem, czy jest sens naprawiać skrzynię ze zmielonymi zębami. W dobrych pieniądzach można kupić używkę w przyzwoitym stanie.

• 0

#6 OFFLINE   Kapiszonowiec

Kapiszonowiec
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 22 listopad 2016 - 12:02

Postanowione, wymieniam skrzynię :) będę musiał jeszcze zrobić prędkościomierz bo nie działa a tutaj już nie mam pojęcia co to może być. Wymieniłem czujnik w skrzyni biegów ale nadal nie działa, może chodzi o ten czujnik przy kole???

• 0