Skocz do zawartości

brak ogrzewania na wolych obrotach


Gość mariusz21_s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz21_s

Witam

Samochód nie grzeje mi na wolnych obrotach. Podczas jazdy leci gorące powietrze ale jak stanę to po chwili z nawiewu leci już zimne powietrze. Czyściłem już nagrzewnicę ale nic nie pomogło, wymieniłem termostat też bez skutku, ostatnio przedmuchałem przewody od nagrzewnicy. W Piątek szykuje sie do podmiany pompy wody oraz przepłukania układu chłodzenia. Samochód astra g 1.6 16v, lpg. Silnik potrafi się rozgrzać do prawie 90 stopni a nagrzewnica i reduktor są dzimne. Proszę o podpowiedzi jaka może być tego przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to pompa.Albo bardzo zapowietrzony.A to sie stało po jakiejś robocie z autem?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz21_s

Wygląda na to że to pompa.Albo bardzo zapowietrzony.A to sie stało po jakiejś robocie z autem?

Nic nie było robione, po prostu było coraz chłodniej i to zauważyłem. w tamtym roku pompa wody była wymieniana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło sie dziać po wymianie pompy czy przed?

Pompa miała wirnik plastykowy czy metalowy?

Może masz przytkane kanału na małym obiegu.

Na dużym obiegu czyli silnik-chłodnica nie ma problemów? Nie ma tendencji do gotowania?

Ja bym jeszcze rozpiął węże idące do reduktora LPG i spiął je ze sobą z pominięciem reduktora LPG.Czy nie przytkany jest sam reduktor w częsci wodnej.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz21_s

I zaczęło sie dziać po wymianie pompy czy przed?

Pompa miała wirnik plastykowy czy metalowy?

Może masz przytkane kanału na małym obiegu.

Na dużym obiegu czyli silnik-chłodnica nie ma problemów? Nie ma tendencji do gotowania?

Ja bym jeszcze rozpiął węże idące do reduktora LPG i spiął je ze sobą z pominięciem reduktora LPG.Czy nie przytkany jest sam reduktor w częsci wodnej.

Wirnik był plastikowy, w poprzedniej pompie były łopatki pourywane, w Sobotę albo w piątek będę rozbierał pompę wody nagrzewnicę, i podstawiał na nowe. Chociaż wąż od reduktora byłby zatkany to większe ciśnienie powinno iść na nagrzewnice, ponieważ łączka jest na trójniku. Wcześniej mi się auto grzało ponieważ bezpiecznik był jeden spalony. Duży obieg jest ok. Na piąek ma mi przyjść endoskop to będę patrzył węże. Jak brałem kompresorem to obieg był.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz21_s

Dziś po długiej męce, pompa wody zdjęta. Płukałem węże od nagrzewnicy do pompy i na wężu od gorąca 2 plastikowe łopatki wyleciały. Jutro jeszcze przepłukę myjką ciśnieniową i założe nową pompę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz a powiedz mi jak auto zachowywało się podczas jazdy, hamowania i stania na światłach? Mam podobne objawy w innym aucie i tez stawiam na pompę. Podczas jazdy trzyma temperaturę, lekko zchodzi przy hamowaniu i lekko sie grzeje na postoju potem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość mariusz21_s

Mariusz a powiedz mi jak auto zachowywało się podczas jazdy, hamowania i stania na światłach? Mam podobne objawy w innym aucie i tez stawiam na pompę. Podczas jazdy trzyma temperaturę, lekko zchodzi przy hamowaniu i lekko sie grzeje na postoju potem.

U mnie na postoju temperatura schodziła aż było zimno w aucie, podczas jazy było ciepło ale bez szału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności