Skocz do zawartości

twardy pedał hamulca na wyłączonym silniku


Gość renard78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość renard78

Witam.

Wymieniłem w piątek płyn hamulcowy. Pojechałem nawet do ASO ponieważ mieli przyzwoitą cenę (100zł). Stary płyn nie wiem czy był wymieniany kiedykolwiek, tak więc stwierdziłem, że i tak trzeba wymienić i tak. Rezultat jest taki, że sam nie wiem czy coś się zmieniło czy nie. Wydaje mi się, że po nocnym postoju jest łatwiej wcisnąć hamulec, ale być może jest to autosugestia. Generalnie wrażenie jest, że teraz mogę go wcisnąć na jakieś 1 cm, wcześniej po nocy nie mogłem nic a nic.

Dodatkowo spytałem, się serwisanta, co może być przyczyną, że po dłuższym postoju pedał jest taki twardy. Popatrzył na mnie z politowaniem i powiedział, "przecież to normalne". "Po dłuższym czasie postoju ciśnienie z układu hamowania schodzi i pedał robi się twardy bez pompowania. Efekt dwóch wciśnięć jest w momencie krótkiego postoju kiedy to jeszcze we wspomaganiu hamowania jest ciśnienie, po nocy ma prawo zejść i mam nie szukać problemów. Jeśli przy odpalaniu silnika, hamulec opada to jest wszystko w porządku."

 

Dziękuję wszystkim za bardzo szybką reakcję i odpowiedzi, jak dla mnie temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak płyn sie zagotuje to po prostu po jakimś czasie jak hamulce sie rozgrzeją przestaną działać. A jeśli bedą działać, to droga hamowania moze sie nawet podwoić. Możesz sobie wciskać ile chcesz, ale pedał w koncu wpadnie w podłogę i po ptokach, wiec lepiej go wymień. W ASO Opla ostatnio wzięli za to 70 zł bodajże. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie. Lepiej jak auta nie uruchomisz niż nim nie zahamujesz.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xczar0 o czym ty piszesz?

Co innego jest jak płyn się zagotuje a co innego gdy pompa wspomagania nie działa.

Obecne systemy hamowania są na pompie, która zwiększa siłę hamowania. Dla tego nie wolno m.in. holować auta linką na zgaszonym silniku.

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności