Skocz do zawartości

Demontaż skrzyni biegów.


Gość Marcin444

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin444

Niestety łożyska mocno były zurzyte no i miała bardzo duże luzy bo przy zmianie biegow podczas jazdy zawsze towarzyszylo szarpniecie. Myślałem ze to poduszki ale one są ok.Chcialem kupić używke ale po pierwsze nie wiadomo co kupie a po drugie to jest stare auto wiec i wiekszosc uzywek jest juz w kiepskim stanie. Za używke zawolał mi 300zl i daje tylko gwarancje rozruchową,a za remont kompletny w specjalistycznym warsztacie powiedział max 600zl i rok gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Słabo szukałeś.

F20 można za 150 kupić, a co dopiero F13, których na szrotach są setki.

Zobacz mój przykład - kupiłem skrzynię F16 z nexii za 60zł, tyle, że skasowałem luz na różnicówce i jakoś wytrzymuje te 350+ Nm.

A łożyska, to nie jest powód szarpania.

Sprzęgło jak wygląda?

Bo prędzej tu jest błąd, a nie w samej skrzyni.

 

Skrzynia jak się psuje, to są trudności we wbijaniu biegów, zgrzyty, wypadające biegi(nie zawsze), wycie(tu przeważnie brak oliwy), wycieki oliwy na przegubach(tu uszczelniacze, albo luz na różnicówce).

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin444

No właśnie sprzęgło ma dopiero pezejechane 5tyś i kupilem je za 480 zl firmy SACHS.Wiesz silnik mam wyremontowany na tip top wiec i skrzynie chce zrobic na igłe zeby juz cieszyc sie tym autem jeszcze długo. Wiem ze to stare auto i ze sie juz nie oplaca jego remontowac ale ja mam do niego sentyment i lubie go wiec nie załuje ani jednej złotówki wydanej na remont.☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pochwalić sentyment ;)

Ja tez mam sentyment, trzecia z kolei corsa b.

Zaczynałem od x14sz, skończyłem na razie na z20let - 2,0 turbo ;)

A na pewno masz szczelne wszystkie wężyki podciśnieniowe i odmowe?

To też może być przyczyną szarpania, masz map-sensor, więc różnice podciśnień są bardzo ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin444

No wlasnie map-sensor jest nowy i wężyki też wymieniłem.Zobaczymy co bedzie po remoncie skrzyni.

Witam ponownie. Otóż dziś odebrałem skrzynie od fachowca. Wszystko jest ok i gotowe do zamontowania. Ale fachowiec powiedził żebym wymienił sobie łożysko podtrzymujące wałek zdawczy w kole zamachowym. Więc odkręciłem sprzęgło i nawet koło zamachowe i o dziwo nie znalazłem tam żadnego łożyska ani nawet pozostałosci po nim.Fachowiec twierdzi ze na wałku nawet miejsce jest na takie łożysko i najprawdopodobniej ta skrzynia nie jest od tego modelu skoro w kole pasowym nie ma łożyska. Juz nie wiem co mam myśleć,może panowie wiedzą czy powinno tam być jakimś cudem łożysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności