Skocz do zawartości

vivaro - filtr, nieszczelności


Gość mzuberek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mzuberek

Vivaro 1,9 2004r.

 

1) Czy przy dieslu - silnik F9Q960 - jest filtr powietrza ?

Nie jestem w stanie go zlokalizować. Kabinowy też nie wiem gdzie jest.

Może ktoś podpowiedzieć gdzie są te filtry.

2) Nie wiem jaki aktualnie olej jest zalany więc nie mogę nic dolewać. Zakupiłem do wymiany 5W40 Diesel oraz filtr i zastanawiam się czy przed wymianą dolać jakiś preparat (rozrzedzający/płukający ??)

Zlać stary olej, zalać nowy i zaryzykować zmieszanie resztek starego z nowym (może są różne lepkości), czy zaryzykować preparat płukający na starym oleju ?

Z drugiej strony płukanie przy starym silniku może tylko pogorszyć sytuację.

3) Mam 2 nieszczelności skąd przesącza się olej (nie wiem skąd) - podpowiedziałby ktoś przypuszczalnie skąd/spod jakiej uszczelki może przeciekać olej - fotki w załączniku.

Jak nie znajdę wcześniej miejsca przecieku to na wiosnę umyję silnik i znajdę wtedy.

post-12230-0-58946800-1480698911_thumb.jpg

post-12230-0-06129400-1480698924_thumb.jpg

post-12230-0-71139200-1480698939_thumb.jpg

post-12230-0-76602100-1480698953_thumb.jpg

post-12230-0-80705400-1480698963_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 focie masz widoczne 2 wkrety na gorze, odkrecasz i jest filtr wiatru

Kabinowy jest w masce, dostep spod maski

Wyciek wyglada jak spod pokrywy glowicy, po wyjeciu obudowy filtra wiatru ukaze sie pokrywa przykrecona 3 torxami, najlepiej z uszczelnieniem radzi se w tym przypadku sylikon wysoko temp, nowa uszczelka pomoze na chwile bo 3 srubki to troche malo na rownomierne docisniecie calej pokrywy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mzuberek

ok.

Czy silnik śmiało można umyć karcherem, czy to raczej niezalecane ?

Czy jakiś element trzeba jakoś szczególnie zabezpieczyć przed umyciem ?

Edytowane przez mzuberek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja myje silnik najpierw spryskuje Akrą a później ręcznym opryskiwaczem małą ilością wody nie po kostkach czy czujnikach później osuszam sprężonym powietrzem

jak będziesz uważał i nie zalejesz elektroniki to wymyjesz bez problemów

Olej wymień bez żadnych wynalazków każdy olej teraz jest uniwersalny wiec nic się nie stanie jak się zmiesza ze starym 30 lat temu to zwracali uwagę ale nie teraz

dokręć dopływ oleju do turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności